NIEDZIELA PALMOWA

5 kwietnia 2020 roku

Wspólnota Kościoła jest wezwana, aby szczególnie w sytuacji zagrożenia okazywać swoje macierzyńskie i miłosierne oblicze, zatroskane o umocnienie nadziei w sercach ludzi zmagających się ze światową pandemią.  „On-Chrystus  jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Wszystko, czego dotknie, staje się młode, staje się nowe, napełnia się życiem. […] On żyje i chce, abyś żył” (Franciszek, Christus vivit, nr 1).

Gorąco prosimy o modlitwę  za dotkniętych pandemią i za wszystkie służby. My też modlimy się Pro populo i na wieczornym Różańcu. Udział we Mszy Świętej transmitowanej umożliwia przyjęcia komunii duchowej.

Czas spowiedzi  i Komunii Świętej wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do7 czerwca 2020 r. Musimy więc rozłożyć tę potrzebę w czasie: Okazja do spowiedzi św. w naszym kościele z uwzględnieniem wyznaczonego ograniczenia liczby osób  i odpowiedniej odległości będzie możliwa w miejscach wyznaczonych: na końcu nawy południowej  a w miarę potrzeby w Kaplicy Działyńskich  na pół godziny przed nabożeństwami.

Zapewniamy wiernych, którzy nie zdołają skorzystać ze spowiedzi przed świętami Wielkanocy, że po ustąpieniu ograniczeń, zostanie stworzona im okazja do spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Ponadto informujemy, że nie jest możliwa spowiedź przez środki komunikacji elektronicznej (np. telefon, komunikator internetowy itp.).

Kontakt z parafią jest możliwy przez tel. Dyżurny i bezpośredni, stacjonarny oraz zachęcamy do odwiedzania naszej strony parafialnej. Biuro parafialne jest czynne normalnie.

Zawieszamy organizowanie tzw. „Ekstremalnych Dróg Krzyżowych” oraz sprawowanie w kościele nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów i Procesji Rezurekcyjnej!

DRODZY WIERNI ! NIE BĘDZIE ŚWIĘCONKI W KOŚCIELE W WIELKĄ SOBOTĘ (błogosławieństwo należy odmówić w domu wg formularza ze str.inter. Parafii a w kościele znajdziemy karteczki przy Grobie).

OBRZĘDY NIEDZIELI PALMOWEJ I TRIDUUM PASCHALNEGO BĘDĄ SPRAWOWANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Odprawimy zamówione na te dni intencje Mszalne!

Od dnia 12 kwietnia (tj. Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego) do odwołania, w sprawowanym kulcie religijnym i uroczystościach pogrzebowych może ponownie uczestniczyć do 50 osób (wliczając osoby sprawujące kult). Nadal korzystamy z dyspensy Biskupa Toruńskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym m.in.  artykuły o Eucharystii w domu oraz Maryjne drogi Kard. Stefana Wyszyńskiego. Na ołtarzach bocznych Wiara, Patriotyzm i Sztuka.