Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKANOCY

19 maja 2019 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 2. Nabożeństwa majowe dla dorosłych na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45., natomiast dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Nabożeństwa majowe codziennie w Marzęcicach przy figurze Matki Bożej o 18.30; natomiast w Pacółtowie przy figurze, na ul. Kasztanowej, ul. Słonecznej i w Lipowcu o 19.00. W tym roku majówki poświęcamy pamięci Bł. Ks. Franciszka Rogaczewskiego. Zapraszamy na spotkania przy figurkach o godz. 19-tej w dni parzyste maja wg powyższego planu: dziś (19maja) – figura MB w Lipowcu; 20 maja – figura MB na ul Słonecznej, u P. Gruźlewskiej; 22 maja – figura Matki Bożej u P. Karbowskich-Cichackich na ul. Narutowicza; 24 maja –  kapliczka MB przy ul. Kopernika; 26 maja –  Kamionka-wieś, figurka Matki Bożej  
 3. Procesje wielkanocne odprawiamy co tydzień na kolejnych Mszach świętych. Podczas procesji śpiewamy „Promenadę Światła”, przy ołtarzu stacyjnym rozważamy Ewangelię kolejnej Niedzieli wielkanocnej a wchodząc do kościoła śpiewamy uroczyste „Te Deum”. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna podczas Mszy świętej o godzinie 11.30.
 4. Zapraszamy dziś (tj. w niedzielę) po Mszy świętej wieczornej na krótkie spotkanie organizacyjne uczestników rowerowej pielgrzymki do Gietrzwałdu. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc. Osoba, która dysponuje samochodem i mogłaby pomóc w przewiezieniu bagaży 15 osób prosimy o kontakt.
 5. Zapraszamy do udziału w konkursie Pieśni Religijnej Cantate Deo, który odbędzie się 29 maja. Zapisy na stronie Miejskiego centrum Kultury.
 6. Zapraszamy na koncerty letnie w Bazylice – „Dialog Muzyki i Słowa”. Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę – 1 czerwca o godz. 16.00. Wystąpią: Anna Seniuk, Tytus Wojnowicz i Tomasz Glanc. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.  
 7. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Poloków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączania się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.   
 8. Informujemy, że we wtorkowe wieczory na terenie naszej parafii członkowie wspólnoty neokatechumenalnej będą chodzić „od domu do domu” i dzielić się swoim osobistym doświadczeniem wiary. Osoby te posiadają upoważnienie od Księdza Proboszcza.
 9. Nowomiejski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza emerytki i emerytów na Senioriadę – imprezę rozrywkowo – rekreacyjną, która odbędzie się w obiektach MOSIR–u w dniu 24.05. Początek o godzinie 11.00. Zapisy w biurze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Szczegółowe informacje na plakatach rozmieszczonych w mieście.
 10. Wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. Józefa Żurańskiego składa podziękowanie żona wraz z dziećmi.
 11. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Eugenii Stempki: kapłanowi, rodzinie, za opiekę: pracownikom MOPS-u i Pani dr Szulc składają dzieci zmarłej z rodzinami.
 12. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Aleksandra Malinowskiego: kapłanowi, rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom, znajomym, zakładowi pogrzebowemu Oremus składa żona z dziećmi.  
 13. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone 99. urodzinom Jana Pawła II, 75. rocznicy bitwy o Monte Cassino oraz tematowi: Chrystus w Unii Europejskiej.