6  czerwca  2021 roku

1. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy), w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. W piątek przypada setna rocznica poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, z tej okazji na każdej Mszy Świętej będziemy odnawiać ww. akt poświęcenia.

1. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcimy kwiaty, wianki i owoce na wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

1. Zapraszamy na Mszę świętą z bpem Józefem Szamockim dziś o g.18-tej. Po oddaniu czci relikwiom Bł. Zbigniewa w Jego Wigilię poświęcimy obrazy z wizerunkiem Bł. Strzałkowskiego i Tomasika oraz Rodziców Jana Pawła II, które ozdabiają zakrystię. Zaprosimy też naszych parafian do zwiedzania zakrystii.

1. Nabożeństwa  czerwcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45. W soboty i niedziele o godz. 17.30. W czerwcu tradycyjnie modlić się będziemy przy figurkach na terenie naszej parafii w dni parzyste o godz. 19-tej, i tak:

8 czerwca – Lipowiec przy Krzyżu i u M. Bożej

10 czerwca – Przy Krzyżu przy szpitalu i u M. Bożej

12 czerwca – Marzęcice- Najśw. Serce Jezusa- ul. Starowiejska

1. Zapraszamy do udziału w zbiórce elektrośmieci, które można będzie składać przy Wincentówce. Odbiór elektrośmieci 14 czerwca o godz. 14.30. Informacje o zbiórce są na kartkach wyłożonych z tyłu kościoła, znajdziemy tam też ulotki od Policji ostrzegające przed oszustami.

1. W piątek o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza o Boże błogosławieństwo i opiekę MBŁ dla szkoły podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich.

1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: m.in. o 30 rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i o wolności w nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego. Na ołtarzach bocznych dostępny jest miesięcznik Wiara, Patriotyzm i Sztuka oraz Dobre Nowiny.