XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 lipca

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Tomasza Apostoła. Po Mszach świętych można ucałować relikwie świętego. Suma odpustowa zostanie odprawiona pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla o godz. 11.30. Po sumie odpustowej w ramach Festiwalu Tomaszowego odbędzie się koncert organowy w naszej świątyni wraz z programem słowno-muzycznym o niepodległości, który poprowadzą znani aktorzy: Joanna Kreft-Baka i jej małżonek Mirosław Baka. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 13.00.
  2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek święto św. Tomasza Apostoła; w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  3. W środę 4 lipca po Mszy świętej wieczornej Różaniec Łąkowski.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca lipca. Msze wotywne o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek od godz. 16.30.
  5. Dnia 2 sierpnia po raz kolejny wyruszy z naszej parafii Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze. Zapisy w biurze parafialnym lub u ks. Tomasza. Koszt pielgrzymki wraz z pakietem pielgrzyma to 100zł dla osób pracujących, 50 zł dla młodzieży i osób uczących się do 25 r. życia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 lipca: 18.00 – Msza święta; po Mszy spotkanie w Wincentówce.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace konserwatorskie w naszej bazylice. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom ulicy Kornatki za ofiarę 2530 zł. na wkład własny naszych projektów a szczególnie Pani Dorocie Kwiatkowskiej, która dokonała tej zbiórki.
  7. Wojewoda Warmińsko-Mazurski zwraca się z gorącą prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród rolników o możliwości składania wniosków do urzędu gminy miejsca zamieszkania o oszacowanie strat z powodu suszy. Pismo Wojewody wywieszone jest w gablocie ogłoszeń.
  8. Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we Mszy świętej i ostatniej drodze ziemskiej naszej kochanej mamy Łucji Liberackiej: Kapłanom, Panu dr. Sławomirowi Wysokińskiemu, Pani pielęgniarce Iwonie Truszczyńskiej, delegacjom, rodzinie, sąsiadom i znajomym serdeczne Bóg zapłać składa rodzina.
  9. Podziękowanie rodzinie, przyjaciołom, znajomym, delegacjom za udział w pogrzebie śp. Stefana Stanisława Kleszewskiego składa żona z synem, synową i wnuczką.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy między innymi artykuły poświęcone muzeom watykańskim. Pod chórem można nabyć nowy numer parafialnej gazetki „Łąkowska Pani” a na ołtarzach bocznych za dobrowolną ofiarą gazetkę Dobre Nowiny. W sprzedaży również miesięcznik „Nasza Arka”.