I Niedziela Adwentu

28 Listopada

1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które w naszej parafii odbywają się w I i II niedzielę Adwentu. Rekolekcje prowadzi O. Redemptorysta z Gliwic Mariusz Więckiewicz. Dzisiaj też, dokona uroczystego poświęcenia relikwii Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego Ks. Mariusz Klimek, który będzie przewodniczył uroczystościom o godz. 13.00. Po Mszy św. Koncert Caeciliański chórów, które prowadzi nasz P. Organista. Usłyszymy Kantatę ,, Alleluja Christus Rex” Piotra Tomasza Harasimiuka.

2. 30 listopada po Mszy świętej wieczornej na zakończenie Dni odpustów za zmarłych odbędzie się procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

3. Jesteśmy na Drodze Synodalnej Parafii. Nasze spotkanie odbędzie się poniedziałek po Mszy św. wieczornej 29 listopada , gdzie będziemy modlili się o realizację naszych postulatów Synodalnych, które złożymy na piśmie na ołtarzu. Zapraszamy w tym dniu wszystkich uczestników dotychczasowych spotkań i składających indywidualne ankiety.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek św. Andrzeja Ap. W tym tygodniu przypadają również pierwsze dni miesiąca grudnia. Msze wotywne tradycyjnie o godz. 8.00. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16.30. W sobotę od godziny 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.

5. W Sobotę (04.12.) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na różaniec Łąkowski.

6. Bierzmowani maja swoje spotkanie w sobotę po Mszy wieczornej w kościele.

7. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na XXX rocznicę Radia Maryja 4 grudnia br. koszt ok 40 zł, zapisy w Biurze Radia Maryja i Biurze parafialnym w godz. urzędowania. Wyjazd z parkingu przy armatkach o godz. 7,3o. Jeszcze są wolne miejsca. Zapraszamy.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, katechetom i Księżom oraz młodzieży ze szk. muzycznej, którzy pięknie przygotowali i zaprezentowali, również w TV Eltronik „X-te Zaduszki Tomaszowe”. Wszystkim składamy serdeczną wdzięczność.

9. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Brzoziu Lubawskim organizuje pielgrzymkę ,, Sanktuaria Południowej Europy w dniach od 26.06 do 06.07. 2022 r. Cena 4390 zł więcej informacji na plakacie.

10. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w którym przeczytamy ,,Daje życie i zobowiązuje’’, ,,Z mediów uczynił narzędzie’’, ,,Są Trzy Osoby Boskie’’. Na ołtarzach bocznych Wiara Patriotyzm i Sztuka, można odbierać też Dobre Nowiny za dobrowolną opłatą – są dwa nr-y kolejne, natomiast pod chórem nabyć gazetkę parafialnąŁąkowska Pani”.