XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 czerwca

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we środę święto św. Tomasza Apostoła; w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  2. W czwartek 4 lipca po Mszy świętej wieczornej Różaniec Łąkowski.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca lipca. Msze wotywne o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek od godz. 17.00.
  4. Wzorem lat ubiegłych jutro w poniedziałek 1 lipca wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Lip. Wymarsz nastąpi po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Serdecznie zapraszamy do udziału i propagowanie wśród swoich znajomych tej informacji. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 28 lipca po Mszy świętej wieczornej.
  6. 2 lipca w Przychodni nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odbędą się bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców miasta.
  7. 3 lipca o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta za śp. Janinę Gancarz – jest to intencja od Żywego Różańca
  8. W niedalekiej przyszłości możemy stanąć przed problemem braku katechetów w naszej diecezji. Wydział Teologiczny UMK w Toruniu wychodzi naprzeciw temu problemowi oferując studia magisterskie na kierunku teologia, ale także od 1 października 2019 studia podyplomowe w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do nauczania religii w szkołach. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  9. Najważniejszym wydarzeniem roku 2009 było niewątpliwie NADANIE PATRONATU ŚW. TOMASZA AP. NASZEMU MIASTU. Odnośny dekret wręczył Rajcom Miejskim Kanclerz Kurii Biskupiej Andrzej Nowicki w Dniu Tomaszowego Odpustu 5 lipca, któremu przewodniczył Bp Ordynariusz Andrzej Suski. Wydarzenie to zostało zwieńczone KANTATĄ TOMASZOWĄ pod dyrygenturą Tomasza Glanz, naszego Ziomka. Koncerty Tomaszowe uświetniają uroczystości odpustowe i patronalne. W tegorocznym koncercie wyjątkowo przywitamy Panią Annę Nehrebecką (w zamian Krzysztofa Gosztyła, który z przyczyn rodzinnych nagle odmówił zapewniając na przyszłość). Zapraszamy po południu o godz.15-tej w bazylice wraz z Kwartetem smyczkowym z Poznania pod dyr. Pana Tomasza. Pragniemy uczcić X-lecie Patronatu podkreślając , że w tym roku Pan Burmistrz z Radą Miejską przekazali na prace konserwatorskie 100tyś.zł. Jesteśmy serdecznie wdzięczni za wyrozumiałość i współpracę UM z parafią w trosce o dobro wspólne, jakim jest nasza Bazylika Mniejsza p.w. Św. Tomasza Ap. Parafia prowadzi aż dwa konserwatorskie programy unijne, które bardzo obciążają budżet swoim wkładem własnym. Ubiegłoroczne (50tyś.zł.) i obecne wsparcie Pana Burmistrza pozwala cieszyć się wykonanymi już pracami w kościele: kończymy już prace chóru, tj. emporę i szafę organową a w całości chór zawiśnie na ścianie zachodniej kościoła pozbywając się podpór słupowych. W tym roku też zakończymy konserwację wszystkich ołtarzy bocznych z amboną włącznie a obecnie już wykonano konserwację ołtarza Św. Trójcy i Św. Mikołaja. Ambitny plan dotyczy również posadzki w całym kościele, którą przygotowujemy poprzedzając badaniami georadaru i pracami archeologicznymi. Programy unijne kończymy jeden w tym a drugi w przyszłym roku. Pomoc samorządów jest więc nieodzowna, za którą serdecznie dziękujemy!
  10. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Franciszki Stachera kapłanom, organiście, kościelnemu, wszystkim delegacjom, wspólnocie neokatechumenalnej, rodzinie oraz sąsiadom składają córki, syn z rodzinami
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy między innymi artykuły poświęcone etyce lekarskiej. Pod chórem można nabyć nowy numer parafialnej gazetki „Łąkowska Pani” w którym jest artykuł o  bł. Janie Łobdowczyku – patronie żeglarzy. Polecamy wszystkim żaglarzom lekturę i modlitwę do swego patrona. Na ołtarzach bocznych za dobrowolną ofiarą gazetkę Dobre Nowiny.