XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipca

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wsp. Śśw. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę wsp. św. Bonawentury, w czwartek wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz na modlitwę za dusze czyśćcowe.
  2. W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej składamy serdeczne podziękowanie za podjęcie i przepracowanie w naszym kościele już 40 lat posługi Panu organiście – Piotrowi Chełkowskiemu. Niech św. Tomasz Ap. i Matka Boże Łąkowska oraz nasz współczesny patron św. Jan Paweł II wyprosi u Boga dla Pana organisty i jego rodziny wiele łask.
  3. Dzięki uprzejmości telewizji kablowej Eltronik można uczestniczyć w transmisji wybranych Mszy św. na kanale 404 (na niektórych dekoderach numer kanału może być inny). Msze św. transmitowane przez telewizję:
    wtorek godz. 800 z katechezą papieską i litanią do narodu Polskiego
    piątek godz. 800 z kazaniem katechizmowym
    sobota godz. 1800 Msza św. niedzielna

Prosimy o przekazanie tej informacji osobom starszym i chorym, które nie mogą z ważnych przyczyn uczestniczyć we Mszy św. w bazylice.

1. Prosimy o zwrócenie uwagi: na stan terenu i pomników na naszym cmentarzu i ich naprawę wywołaną przez ostatnie ulewy, Pan administrator Artur Gutkowski nie może naprawiać tego, bez wskazania właściciela pomnika.
  2. Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę gospodarcza na dalsze prace konserwatorskie w naszej bazylice.
  3. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Cecylii Michczyńskiej, rodzinie, sąsiadom, delegacjom i wszystkim znajomym składa pogrążona w smutku córka i syn.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy między innymi artykuły: „Złodzieje dusz” – artykuł o sektach, czy „Pomagamy skrzywdzonym” – jak pomóc bliskiej osobie, która zaplątała się w sektę, oraz wiele innych ciekawych i pomocnych w rozwoju cnoty wiary artykułów.
  5. W zakrystii u Pana Jana można nabyć książkę ks. prof. Chrostowskiego zatytułowaną „Dekalog”. Jest to niezbędna lektura na każdy czas i dla każdego z nas – napisana świetnym językiem przez wybitnego znawcę tematu w przystępnej cenie 30 zł.