II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019 roku

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to Dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Tego dnia odbędzie się na cmentarzu o godzinie 15.00 Msza Święta w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  2. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, o 17.45 dla dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kurs przedmałżeński odbywa się w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 w salce parafialnej.
  3. Informujemy, że we wtorkowe wieczory na terenie naszej parafii członkowie wspólnoty neokatechumenalnej będą chodzić i dzielić się swoim osobistym doświadczeniem wiary. Osoby te będą posiadać upoważnienie od Księdza Proboszcza.
  4. Msza święta ku czci św. Ojca Pio odbędzie się 23 marca w sobotę o godzinie 8.00.
  5. Dziś Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami – przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad gentes”. Za ofiarę złożoną na misje można otrzymać książeczkę o Bożym Miłosierdziu.
  6. Podziękowanie za opiekę oraz udział w pogrzebie śp. Emilii Słupskiej: Panu dr. Wysokińskiemu, Pani Annie Deredas, rodzinie, znajomym, sąsiadom składają córki.
  7. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. wskazówki dotyczące dobrego przeżycia Wielkiego Postu oraz artykuły poświęcone Dniowi Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami.