III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia

1. Przeżywamy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.
  2. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę 22 grudnia od godz. 8.30 do 10.00 oraz popołudniu od 16.00 do 17.00. Będzie wielu księży, dlatego prosimy o skorzystanie z tego sakramentu w wyznaczonym czasie. Również w sobotę – 22 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.
  3. Przygotowujemy żywą szopkę bożonarodzeniową i prosimy o użyczenie zwierząt. Takową chęć można składać u Pana kościelnego w zakrystii. Także prosimy o suchy chleb oraz warzywa dla zwierząt, które można przynosić do plebanii.
  4. Starosta Nowomiejski serdecznie zaprasza na IX Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbywa się dziś na rynku w godz. 9.00-14.00.
  5. W IV Niedzielę Adwentu będziemy kontynuować w naszej bazylice rekolekcje adwentowe, które głosi ksiądz Stefan Flisikowski – emerytowany kapłan diecezji Pelplińskiej. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na dzieła, które prowadzi ojciec rekolekcjonista.
  6. Dnia 23.12 – w najbliższą niedzielę – odprawimy Mszę świętą za naszego ziomka księdza prałata Stanisława Skonieczkę, który zmarł dnia 3.12. po długiej chorobie. Pochowano go w Strzelcach Górnych koło Bydgoszczy dnia 7.12.
  7. Dnia 23.12. Msza święta w intencji śp. Eleonory Bartkowskiej – intencja od Róży Różańcowej z Nawry.
  8. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Brodnickie Centrum Caritas. Przebywa tam młodzież z naszej parafii, która korzysta z bezpłatnego internatu dla szkół średnich oraz powstaje przy Centrum dom dla bezdomnych, który będzie obsługiwał również nasze tereny. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na wsparcie tych dzieł.
  9. Przed kościołem można zakupić świece Caritas na wigilijny stół w trzech rozmiarach po 6,5, 13 i 15 zł.
  10. Pan Kościelny wraz z ministrantami roznosi opłatek na stół wigilijny, w który prosimy zaopatrywać się za dobrowolną ofiarą.
  11. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone pomocy ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie – światło dla pokoju.