Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

24 października 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w czwartek święto śś. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, w niedzielę Uroczystość Poświęcenia Naszego Kościoła.

 2. Serdecznie zachęcamy do modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45; natomiast w sobotę i niedzielę o 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.

 3. Spotkanie dla Bierzmowanych w poniedziałek i środę o 19.00, spowiedź Św. dla Bierzmowanych i Świadków we wtorek o 16.00.

 4. Na ostatnie katechezy dla dorosłych i młodzieży zapraszamy w poniedziałek i środę do salki parafialnej na godz. 18:45.

 5. W najbliższą sobotę 30 października ks. Robert i ks. Daniel nawiedzą z posługą sakramentalną swoich chorych, ks. Michał i ks. Łukasz 6 listopada.

 6. W czwartek 28 października odbędzie się wizytacja duszpasterska ks. Bpa Diecezjalnego Wiesława Śmigla:

 • o 10.30 spotkanie ks. Bpa z kanonikami Kapituły Nowomiejskiej

 • o 11.00 Ingres do Bazyliki, Instalacja Nowych Kanoników, Jutrznia i procesja Kapituły na cmentarz za naszych zmarłych: kapłanów i wiernych, których będziemy polecali Bożemu Miłosierdziu.

 • o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i katecheza Księdza Biskupa dla wszystkich grup duszpasterskich. Zapraszamy katechetów, Akcję Katolicką, Kościół Domowy, uczestników Pielgrzymki z zespołem muzycznym, scholę, Neokatechumenat, Matki Różańcowe, Róże Rodziców Modlących się za swoje dzieci, Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, Wspólnotę św. Ojca Pio, harcerzy i młodzież.

 • o 16.30 spotkanie z Radą Duszpasterską i Gospodarczą w plebanii

 • o 18.00 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa z Sakramentem Bierzmowania naszej młodzieży.

 1. W biurze parafialnym można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe.

 2. Z tyłu wyłożone są ulotki na temat ubezpieczeń indywidualnych nagrobków, zachęcamy do zapoznania się ofertą Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

 3. Przed kościołem można zakupić kalendarz rolników w cenie 30 zł

 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby misji.

 5. Msza Św. za zmarłe członkinie Róż Różańcowych z Marzęcic zostanie odprawiona w niedzielę 7 listopada o godz. 10.00.

 6. Serdeczne podziękowanie za opiekę nad Anną Jaworowską dla p. Mirosławy Paśko i p. Wiesławy Siemiatowskiej, oraz za udział w pogrzebie śp. Anny Jaworowskiej dla krewnych, znajomych i sąsiadów, składają syn i córki.

 7. Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym m.in. W górach zostawił swój ślad, Kościół ma prawo głosu, Ewangelia wśród latających kul.

Ogłoszenia parafialne

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty, we wtorek modlitwę z relikwiami bł. Jerzego Popiełuszki a w piątek św. Jana Pawła II z relikwiami JP II
 2. Serdecznie zachęcamy do żarliwej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45; natomiast w sobotę i niedzielę o 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do na godz. 17.00.

 3. W biurze parafialnym można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe.

 4. W poniedziałek, po mszy św. wieczornej, o godz. 18.45, w ramach katechez dla dorosłych i młodzieży zapraszamy na liturgię pokutną z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Kolejne katechezy w środę i czwartek.

 5. Wspólnota modlitewna o. Pio zaprasza na Mszę św. oraz półgodzinne uwielbienie Najśw. Sakr. w sobotę 23 października o godz. 8.00. Wspólnota zachęca do umieszczenia w skrzynce przy obrazie O. Pio intencji modlitewnych, które będą odczytane w czasie uwielbienia.

 6. W zbiórce w ramach funduszu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 3842 zł. Bóg zapłać za ofiarność na żywy pomnik J.PII.

 7. W dzisiejszą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II przedstawią montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego. Serdecznie zapraszamy.

 8. Próby chóru chłopięco męskiego w najbliższym tygodniu odbędzie się w Wincentówce we czwartek: chłopcy o godz. 16.00 i mężczyźni o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie. Szczegółowe informacje u P. Organisty.

 9. Za tydzień jeden z kręgów Kościoła Domowego podczas Mszy Św. o godz. 13.00 będzie przeżywał uroczyste wstąpienie do wspólnoty. Nowe chętne małżeństwa do formacji zapraszamy. Informacje u Ks. Roberta

 10. W najbliższą Niedzielę o 8.30 Msza św. za zm. mieszkańców wsi Kamionka o zdrowie i opiekę MBŁ dla mieszkańców.

 11. Przed kościołem zakupić można także kalendarze na 2022 rok w 100 rocznice urodzin św. Gianny Beretty Molli w cenie 10 zł, a także kalendarz rolników w cenie 30 zł

 12. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym m.in. „Przyszłość Kościoła”, „Chrystus w centrum modlitwy różańcowej”, „Ten wybór dał nam wolność”.

Ogłoszenia parafialne

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 października 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa; w sobotę św. Jadwigi Śląskiej.
 2. Serdecznie zachęcamy do żarliwej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45; natomiast w sobotę i niedzielę o 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do na godz. 17.00. Różaniec na ulicy Narutowicza 48 u Państwa Cichackich i Karbowskich w domu o godz. 18.00, Różaniec na ulicy Kasztanowej 10 u Pani Hanny Kamińskiej w domu codziennie o godz. 18.00 , na ulicy Jagielońskiej codziennie o 16.30

 3. W biurze parafialnym można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe.

 4. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Andrzeja Mazerewicza rodzinie, sąsiadom, znajomym, delegacjom, lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi oddziału wewnętrznego za długoletnią opiekę medyczną, zakładowi paliatywnemu światło, księdzu Władysławowi i Łukaszowi, Panu organiście, zakładowi pogrzebowemu Oremus – składają córki z rodzinami.

 5. Serdeczne podziękowanie sąsiadom, przyjaciołom, delegacji, księdzu Michałowi, obsłudze liturgicznej, zakładowi pogrzebowemu Requiem za udział w modlitwie różańcowej, Eucharystii, złożone kwiaty i odprowadzenie kochanej mamy śp. Gizeli Lewandowskiej na miejsce wiecznego spoczynku składa pogrążony w smutku syn z rodziną.

 6. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek dla uzdolnionej młodzieży w ramach funduszu stypendialnego Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 7. W niedzielę 17 października po Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II przedstawią montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego. Serdecznie zapraszamy.

 8. Próby chóru chłopięco męskiego w najbliższym tygodniu odbędą się w Wincentówce we wtorek : chłopcy o godz. 16.00 i mężczyźni o godz. 19.00. Jesteśmy już po pierwszych próbach. Zachęcamy szczególnie rodziców chłopców w wieku 7-12 lat do udziału ich synów w tym przedsięwzięciu.

 9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w którym przeczytamy: Kościół oczami świeckich, Czy różaniec zbawia, Majestat Boga, a pokora człowieka.
  Na ołtarzach bocznych nowy numer czasopisma Wiara Patriotyzm i Sztuka. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

Ogłoszenia parafialne

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 października 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Toruniu, w środę Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 2. Rozpoczęliśmy październik. Serdecznie zachęcamy do żarliwej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45, natomiast w sobotę i niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Różaniec na ulicy Narutowicza 48 u Państwa Cichackich i Karbowskich w domu o godz. 18.00, Różaniec na ulicy Kasztanowej 10 u Pani Hanny Kamińskiej w domu codziennie o godz. 18.00 , w poniedziałek 04.10 po Mszy Św. wieczornej Różaniec Łąkowski

 3. Ks. Robert i opiekunowie udają się ze scholą i dorosłymi do Lichenia i Płocka w sobotę 9 października. Zbiórka przy parkingu przy Wikariatce o 5.50 powrót około 20.00 Mamy jeszcze wolne miejsca, można zapisywać się w biurze parafialnym, koszt 105 zł.

 4. Biuro Turystyczne Tramp – Pan Kazimierz Milewski organizuje wyjazd do Medjugorie w dniach od 17-22 listopada 2021 r. Cena 1940 zł więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 5. Dzień dziecka utraconego – 15 października zapraszamy na Msze Św. o godz. 18.00 w intencji rodzin po stracie dziecka, parafia pw. Jezusa Miłosiernego w Brodnicy.

 6. Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Zbigniewa Kowalskiego Księdzu proboszczowi, kapłanowi celebransowi za piękną liturgię pogrzebową, rodzinie, sąsiadom, znajomym, delegacjom, zakładowi opieki paliatywnej ŚWIATŁO , pani doktor Mirosławie Paśko, pielęgniarce Aleksandrze Kozikowskiej za wielkie wsparcie i pomoc w tym trudnym dla nas czasie oraz zakładowi pogrzebowemu REQUIEM składa żona z dziećmi.

 7. Z Okazji XXI Dnia Papieskiego – Pomóż zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Zbiórka do puszek w następną Niedzielę pod hasłem ,,NIE LĘKAJCIE SIĘ’’

 8. Rozpoczynamy próby chóru chłopięco-męskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się w czwartek 7 października: o godz. 16.00 chłopcy i o 19.00 mężczyźni. Zapraszamy chłopców i mężczyzn do udziału w tym nowym przedsięwzięciu przy naszej Bazylice. W programie zajęć, oprócz profesjonalnej nauki śpiewu, przewidziane są wyjazdy szkoleniowe i koncertowe krajowe a także zagraniczne. Rozsławmy nasze Nowe Miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Chór św. Cecylii zaprasza do wspólnego śpiewania dorosłych parafian, głosy żeńskie i męskie. Próby odbywają się w środy o 19.00 w Sali parafialnej.

9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym znajdziemy m.in. Podpora i pomoc, Po co biskupi jadą do Rzymu, W jakim języku przemówił Bóg, a na ołtarzach bocznych dostępny są Dobre Nowiny w których znajdziemy ciekawe modlitwy i artykuły. Pod Chórem nowy numer Łąkowskiej Pani.

Ogłoszenia parafialne

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek wspomnienie św. Wacława, w środę święto śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima; w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w sobotę śśw. Aniołów Stróżów.

 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca października. Msze wotywne o godz. 8.00. W piątek od 16.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00; o godzinie 16.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce parafialnej.

 3. Serdecznie zachęcamy do żarliwej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45, natomiast w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

– Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.

– Różaniec na ulicy Kasztanowej 10 u Pani Hanny Kamińskiej w domu codziennie o godz. 18.00

 1. Wspólnota modlitewna O. Pio zaprasza do włączenia się w modlitewną akcję ,, Koronka na ulicach miast świata’’. Gromadzimy się przy figurze św. Tomasza Ap. we wtorek 28.09. o godz. 15.00

 2. Katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św.

 3. Zapraszamy młodzież przystępującą w październiku do sakramentu bierzmowania na katechezę w wtorek i piątek po wieczornej Mszy św.

 4. Chór mieszany Św. Cecylii rozpoczął już próby. Zapraszamy do śpiewania dorosłych parafian (kobiety i mężczyzn) w środy o godz. 19.00 w Sali parafialnej.

 5. – Trwa nabór do nowo powstającego chóru chłopięco-męskiego przy naszej bazylice. W najbliższych dniach akcje informacyjne będą przeprowadzone w nowomiejskich szkołach. Szczegóły u P. Organisty. Próby regularne od pierwszego tygodnia października. wtorki i czwartki o godz. 16.00 chłopcy, 19-tej mężczyźni.

 6. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Celestyny Jankowskiej, sąsiadom, delegacjom, znajomym składa rodzina Jankowskich.

 7. Podziękowanie za życzenia i modlitwę oraz bł. ks. Bp. Wiesława od 60-latków małżeństwa Barbary i Ludwika

 8. W dzisiejszą Niedziele obchodzimy 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Caritas Kościoła pomaga uchodźcom w miejscu ich zamieszkania, w sposób szczególny otoczmy ich naszą modlitwą. Na Afganistan zebraliśmy 490 zł, Bóg zapłać.

 9. Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich zapraszają na Niedzielę Cittaslow połączoną ze Świętem Pieczonego Ziemniaka, która odbędzie się w dzisiejszą Niedzielę od godz. 13.30 na boisku szkolnym. W programie wiele atrakcji dla dzieci, występy artystyczne, konkursy, kiermasz ciasta i wyrobów szkolnych oraz sprzedaż produktów lokalnych przedsiębiorców.

 10. Po Mszy św. o godz. 13.00 koncert organowy P. Organisty i kolejne oprowadzanie po Bazylice doktorantki Pauliny Piotrowskiej po koncercie.
 11. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym znajdziemy m.in. artykuły; Solidarnie w obronie religii, Istnieje tylko jeden Bóg, Przepis Ojca św. Franciszka na los Europę.

 12. Na ołtarzach bocznych Dobre Nowiny w których przeczytamy o jednym z najlepszych filmów religijnych: Fatima – epicka opowieść o objawieniach.

Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek Śśw. męczenników Andrzeja Kim Taegona, Pawła i towarzyszy, we wtorek św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w czwartek św. Pio z Pietrelciny.
 2. W ramach przygotowań do uczczenia Święta Chrystusa Króla są podejmowane w parafiach 24-godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii taka adoracja będzie miała miejsce z 22 na 23 września. Całodobowe czuwanie rozpocznie się w środę wieczorną Mszą świętą o godzinie 18.00 i potrwa do czwartku do godziny 18.00. Będziemy się modlić w różnych intencjach: W intencji Biskupów i Kapłanów, aby ich posługa zaowocowała powołaniami, za naszą Ojczyznę, wynagradzająca za grzechy, w int. rodzin, rodziców, młodzieży, o beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celakówny, o rozwój dzieła Intronizacji NSPJ, w int. zm.

 3. W poniedziałek odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej i gospodarczej w plebanii o godz. 19.00,

 4. Katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św.

 5. Zapraszamy młodzież przystępującą w październiku do sakramentu bierzmowania na katechezę w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

 6. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych obecność obowiązkowa.

 7. Informujemy o reaktywacji chóru św. Cecylii. Zapraszamy dorosłych parafian kobiety jak i mężczyzn tak bardzo potrzebnych na próby w środy o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 8. Wspólnota modlitewna O. Pio zaprasza na wieczór uwielbienia i Mszę św. do bazyliki we wspomnienie liturgiczne św. O. Pio, w czwartek 23.09 na godz. 17.30

 9. Trwa nabór do nowo powstającego chóru chłopięco-męskiego przy naszej bazylice. W najbliższych dniach akcje informacyjne będą przeprowadzone w nowomiejskich szkołach. Szczegóły u P. Organisty. Próby regularne od pierwszego tygodnia października. wtorki i czwartki 16.00 chłopcy, 19 mężczyźni.

 10. W sobotę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla młodzieży ponadpodstawowej, która rozpoczyna przygotowanie do bierzmowania.

 11. Zachęcamy parafian do mobilizowania siebie jak i swoich dzieci do aktywności parafialnej do : ministrantury, scholii, zespołu młodzieżowego, chóru, grupy młodzieżowej, nauk dla dorosłych, wspólnoty O. Pio, Domowego Kościoła, różańca . Zapraszany do pogłębiania relacji z Panem Bogiem.

 12. Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych na potrzeby seminarium w którym są również nasi klerycy, Seminarium dziękuje za wsparcie modlitewne i materialne i również zapewnia o modlitwie. Zbiórka potrwa do soboty 25 września do godz. 9.00 . Płody składamy jak co roku w garażu parafialnym.

 13. Burmistrz Nowego miasta Lubawskiego i Dyrektor szkoły Podstawowej nr. 3 im. Filomatów nowomiejskich zapraszają na Niedziele Cittaslow połączoną ze Świętem Pieczonego Ziemniaka., która odbędzie się dnia 26 września o godz. 13.30 na boisku szkolnym. w programie wiele atrakcji dla dzieci, występy artystyczne, konkursy, kiermasz ciast i wyrobów szkolnych oraz sprzedaż produktów lokalnych przedsiębiorców.
 14. Kolejne oprowadzanie po Bazylice doktorantki Pauliny Piotrowskiej w dzisiejszą niedzielę o godz. 14-15-tej .
 15. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Ryszarda Moczadło rodzinie, sąsiadom, znajomym, delegacjom, zakładowi paliatywnemu SWIATŁO, zakładowi pogrzebowemu OREMUS składa żona z dziećmi.
 16. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Genowefy Krajewskiej rodzinie, sąsiadom, znajomym, przyjaciołom, delegacji składa córka z rodziną.

 17. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. Ojcu Pio, Eucharystia wzywa do przemiany, Na piechotę do Rzymu.

Ogłoszenia parafialne

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 września 2021roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: poniedziałek Św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego (na każdej Mszy świętej oddanie czci relikwiom Krzyża Świętego, które posiada nasza parafia i błogosławieństwo tymi relikwiami), we środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski.
 2. Msza św. i spotkanie Parlamentarzystów i Samorządowców mieszkających na terenie diecezji a więc dwóch Województw naszej diecezji odbędzie się w naszej Bazylice w Poniedziałek o godz. 15.00. Po Mszy św. prelekcja Pauliny Piotrowskiej o pobożności i kulcie MBŁ oraz koncert z prezentacją multimedialną możliwości brzmieniowych naszych organów które poprowadzi P. Artur Backiel – dyrektor artystyczny. Spotkaniu będzie przewodniczył Ks. Bp. Ordynariusz Wiesław Śmigiel i będziemy je transmitowali w telewizji Eltronik na kanale 404.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych na potrzeby seminarium w którym są również nasi klerycy, którzy na początku października przyjmą strój duchowny sutannę. Seminarium dziękuje za wsparcie modlitewne i materialne i również zapewnia o modlitwie. Zbiórka potrwa do 25 września do godz. 9.00 . Płody składamy jak co roku w garażu parafialnym.
 4. Zachęcamy do aktywnego życia parafialnego. Mamy dużo grup w których możemy się realizować:

Ministranci, zbiórka w czwartek o 19.00 w kościele, prosimy rodziców, aby uczyli swoje dzieci odpowiedzialności i pracowitości i zachęcali do dawania świadectwa,

Schola parafialna i zespół muzyczny – próby w każdą sobotę o 10.00 , zapisy od 4 klasy wzwyż ,

Domowy Kościół – zapraszamy nowe małżeństwa pragnące pogłębić więź z Chrystusem, zapisy u ks. Roberta.

Wspólnota O. Pio – we wtorek po Mszy św. najpierw spotkanie w Kościele.

Spotkanie dla osób bierzmowanych w październiku tego roku, a także nowo powstającej grupa młodzieżowej, którą pragniemy założyć w piątek po Mszy św. wieczornej.

Neokatechumenat –Eucharystia w sobotę o 19.30, katechezy po wieczornej Mszy św. w poniedziałki i czwartki od 20 września br.

Róże różańcowe i rodzice modlący się za swoje dzieci spotykają się 4 dnia miesiąca na wspólnej modlitwie Różańca Łąkowskiego po wieczornej Mszy św.

Informujemy, że wznawiamy próby chóru św. Cecylii. Zapraszamy bardzo serdecznie dotychczasowych chórzystów, jak i Tych, którzy pragną dołączyć do chóru ( głosy żeńskie i męskie ). Pierwsza próba odbędzie się w środę 15 września, o 19.00 w Sali parafialnej.

Trwa nabór do nowo powstającego chóru chłopięco-męskiego przy naszej parafii. Zakwalifikowanych jest już dziesięciu kandydatów zarówno chłopców jak i mężczyzn. Regularne próby rozpoczną się od października . Szczegóły u P. Organisty. Zachęcamy, aby po Mszy św. wejść na chór muzyczny i porozmawiać.

 1. Msza św. + Sabinę Sonak, Aleksandrę Wyrostek int. od koleżanek w przyszłą Niedziele 19 września o 13.00
 2. 14 września we wtorek w Zgromadzeniu Ojców Pasjonistów w Przasnyszu nasz parafianin Daniel Drumiński przyjmie pierwsze śluby. Polecajmy Daniela w modlitwach opiece MBŁ.
 3. Kolejne oprowadzanie po Bazylice doktorantki Pauliny Piotrowskiej w najbliższą sobotę o godz. 13-14-tej, a także w następną niedzielę o godz. 14-15-tej.
 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w którym przeczytamy : Jak się trafia na ołtarze?, Geniusz w habicie Mnicha, Wolność znaczona krzyżami, Dla rodziny, a także dodatek na beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej.

 

Ogłoszenia parafialne – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 września 2021 roku

W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, uroczystość i jednocześnie nasz parafialny odpust.

Trwają nasze rekolekcje Maryjne.

W poniedziałek o godz.10.00 Msza święta dla jubilatów obchodzących 50-lecie i 60-lecie małżeństwa, i 18.00 Msza św. dla Wszystkich małżonków sakramentalnych z odnowieniem ślubów małżeńskich

We wtorek spowiedź odpustowa w godzinach od 8.30 do 10.00 i Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych, a od 16.30 do 18.00 ciąg dalszy spowiedzi i o 21.00 procesja różańcowa ze świecami i lampionami.; o godz. 22.00 czuwanie młodzieży; o 23.00 modlitwy za zmarłych; o 24.00 nasza tradycyjna pasterka Maryjna. Od godz. 1.00 do 6.00 czuwanie wg wyznaczonych ulic.

W środę dzień naszego parafialnego odpustu. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bp Wiesława Śmigla odbędzie się o godz. 11.00. Wyjątkowo o godz. 14.00 zapraszamy dzieci po specjalne błogosławieństwo z rąk Bp Wiesława; 16.30 Msza św. dla młodzieży szkolnej, studiującej i pracującej z ofiarowaniem Matce Bożej Łąkowskiej; o godz. 18.00 Msza święta na zakończenie rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i na facebookowym profilu.

Msze św. dla młodzieży o godz. 10.00 i dla dzieci o 11.30 na której poświęcimy dzieciom plecaki, tornistry i przybory szkolne 12 września

Nowy rok szkolny zachęca do działania we wspólnotach parafialnych: Ks. Robert zajmuje się Domowym Kościołem, scholą dziecięcą, zespołem młodzieżowym, chórem Cecylia a także przygotowaniem dzieci do I komunii św. , Ks. Łukasz będzie prowadził wspólnotę młodzieżową, Harcerzy i przygotowanie do bierzmowania., Ks. Michał będzie prowadził wspólnotę Neokatechumenalną i ministrantów., Ks. Daniel będzie prowadził wspólnotę O. Pio, kapelanem Szpitala , opiekunem i przewodnikiem grupy pielgrzymkowej na Jasną Górę.

Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w życiu parafialnym . Zgłaszać możemy się do wyżej wymienionych księży.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od Poniedziałku do Piątku od 8.45 do 17.45 i w Niedziele Nieszpory z wystawieniem o 17.30,

Spowiedź św. 15 min. przed każdą Mszą św.

Biuro Parafialne czynne przez godzinę od Pon. – do Pt. od 9.00 i od 17.00 a w sob. rano od 9.00

Prosimy o potwierdzanie zarezerwowanych intencji dwa tygodnie przed Mszą.

Dzisiaj o godz. 14.00 koncert chóru Sonus Innumerabiles z Warszawy. Nasi goście wykonają Msze Polską Jana Maklakiewicza, skomponowaną w 1944 r. Wesprzyjmy po Mszy św. ofiarą działalność naszego zaprzyjaźnionego chóru z Warszawy. Chórzyści składają serdeczne Bóg zapłać i zapraszają gorąco Nowomieszczan na koncert na godz. 14.00

Trwa nabór do nowopowstającego chóru chłopięco-męskiego przy naszej parafii. Zebranie organizacyjne dla rodziców chłopców i dorosłych mężczyzn, którzy już są zakwalifikowani do zespołu odbędzie się w piątek 10 września o godz. 19.00 w Wincentówce. Zapraszamy również na to spotkanie wszystkich chętnych mężczyzn i chłopców z rodzicami, zastanawiających się, czy warto dołączyć do takiego zespołu. Szczegółowe informacje u chórzystów przed kościołem i u naszego Pana Organisty.

Na ołtarzach bocznych nowy nr. gazety katolickiej „Dobre Nowiny”, wiele interesujących artykułów o Prymasie Tysiąclecia.

Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w którym przeczytamy: Niezwykłe dzieje księdza, który ułożył melodię Apelu Jasnogórskiego Maryjny wrześniowy tydzień, Ona wskażę drogę oraz Kościół jest dla wszystkich.

Ogłoszenia parafialne

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29 sierpnia 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

 1. Burmistrz NML zaprasza do udziału w uroczystości poświęconej 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września o godz. 12.00 przy pomniku pod Nawrą

 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca września. Msze wotywne o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek od godz. 16.30.

 

W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje Maryjne. Poprowadzi je ks. kan. Stefan Maliszewski, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Górznie, i Kanonik Kapituły Nowomiejskiej. Rekolekcje rozpoczniemy nieszporami w naszej bazylice o godz. 16.30; następnie procesja z kopią Matki Bożej Łąkowskiej nad rzekę Drwęcę z przepłynięciem do Łąk Bratiańskich. O godz. 18.00 Msza święta w Łąkach z błogosławieństwem pojazdów, a po niej procesja ze świecami do Bazyliki. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji wodnej do Łąk Bratiańskich. Będzie przygotowana większa ilość łódek, a także kajaki, z których można skorzystać. Serdecznie zapraszamy!

W czasie rekolekcji Maryjnych zapraszamy w sposób szczególny:

 • w sobotę 4 września nasi księża odwiedzą chorych od godz. 9.00
 • w niedziele o 11.30 suma parafialna z Ks. Bp Józefem Szamockim,

o 14.00 koncert Chóru z Warszawy ,, Sonus Innumerabiles’’,

o godz. 20.00 Apel Maryjny wszystkich stanów, zakładów pracy i instytucji oraz wspólnot dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • w poniedziałek Msze święte z odnowieniem ślubów małżeńskich.

O godz.10.00 Msza święta dla jubilatów obchodzących 50-lecie i 60-lecie małżeństwa, i 18.00 Msza św. dla Wszystkich małżonków sakramentalnych z odnowieniem ślubów małżeńskich

 • we wtorek spowiedź odpustowa w godzinach od 8.30 do 10.00 i od 16.30 do 18.00.

Również we wtorek o godz. 10.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych; o 21.00 procesja różańcowa ze świecami i lampionami.; o godz. 22.00 czuwanie młodzieży; o 23.00 modlitwy za zmarłych; o 24.00 nasza tradycyjna pasterka Maryjna. Od godz. 1.00 do 6.00 czuwanie wg wyznaczonych ulic.

 • W środę dzień naszego parafialnego odpustu. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bp Wiesława Śmigla odbędzie się o godz. 11.00. Na godz.

15.00 zapraszamy dzieci po specjalne błogosławieństwo z rąk Bp Wiesława;

o 16.30 Msza św. dla młodzieży szkolnej, studiującej i pracującej z ofiarowaniem Matce Bożej Łąkowskiej; o godz.

18.00 Msza święta na zakończenie rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, w naszej „Łąkowskiej Pani” i na stronie internetowej parafii. Prosimy się z nim zapoznać i zachęcamy do pobożnego udziału w tegorocznych rekolekcjach.

 

 1. We wtorek 1 września zapraszamy na godz. 8.00 lub 18.00 na Msze Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego. Będziemy modlić się za dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 1. W niedzielę 12 września na Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom plecaki, tornistry i przybory szkolne.

 

 1. Dziś 29 sierpnia (niedziela) po mszy świętej o godzinie 13 będziemy mogli po raz kolejny skorzystać z niezapomnianego oprowadzania po naszej pięknej bazylice mniejszej. Serdecznie zapraszamy nie tylko gości naszej świątyni, ale również parafian.

 1. Przypominamy o naborze do nowopowstającego chóru chłopięco-męskiego przy naszej parafii. Przesłuchania muzyczne kandydatów będą miały miejsce 2 i 3 września w Wincentówce o godz. 19.00. Zapraszamy bardzo serdecznie zarówno chłopców jak i mężczyzn. Spróbujmy rozsławić nasze miasto na scenach międzynarodowych, tworząc od podstaw zespół zajmujący się docelowo muzyką kantatowo-oratoryjną. Pan organista zaprasza bardzo odważnych mężczyzn. Szczegóły na plakatach i ulotkach informacyjnych.

 

 1. W 70 r. podkolegium sędziów lekkiej atletyki w N.M.L. modlić się będziemy Mszą Św. w niedzielę 5 września o 13.00

 • Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy wiele ciekawych artykułów tj. Wybór nie rezygnacja , Od hrabianki do Franciszkanki, Prowadzi do nieba . Pod chórem można odebrać gazetkę parafialną „Łąkowska Pani”

 • Program rekolekcji oraz odpustu przedstawia się następująco:
  4 września
  „Z Maryją w rodzinach”
  16.30 – Nieszpory do Najświętszej Maryi Panny w Bazylice
  16.50 – Procesja z kopią figury Matki Bożej Łąkowskiej nad Drwęcę i przepłynięcie do Łąk Bratiańskich
  18.00 – Msza św. w Łąkach z błogosławieństwem pojazdów
  – procesja Łąkowska z Orkiestrą i z modlitwą różańcową (przynosimy świece i lampiony)
  5 września
  „Liturgia łączy rodziny we wspólnotę Kościoła”
  6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  7.00 – Msza św. z nauką
  8.30 – Msza św. z nauką
  10.00 – Msza św. z nauką
  11.30 – Suma parafialna pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego, w trakcie Mszy św. poświęcenie obrazu Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego przed beatyfikacją
  13.00 – Msza św. z sakramentem chrztu świętego
  14.00 – koncert chóru Sonus Innumerabiles z Warszawy
  17.30 Nieszpory niedzielne
  18.00 – Msza św. z nauką i błogosławieństwem wdów, wdowców i samotnych
  20.00 – Apel maryjny
  6 września
  „W Roku Rodziny odnawiamy śluby”
  6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  6.30 – Msza św. z nauką
  8.00 – Msza św. z nauką
  10.00 – Msza święta dla wszystkich małżonków z odnowieniem ślubów małżeńskich i błogosławieństwem dla jubilatów obchodzących 50-lecie i 60-lecie małżeństwa
  18.00 – Msza święta dla wszystkich małżonków z odnowieniem ślubów małżeńskich
  7 września
  „Kult maryjny w walce z szatanem”
  6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  6.30 – Msza św. z nauką
  8.00 – Msza św. z nauką
  8.30- 10.00 – Spowiedź odpustowa
  10.00 – Msza św. z namasczeniem chorych
  16.30-18.00 – Spowiedź odpustowa
  18.00 – Msza św. z nauką
  20.00 – Apel maryjny z udziałem pielgrzymów
  21.00 – Procesja rózańcowa wokół bazyliki (przynosimy świece)
  22.00 – Czuwanie młodzieży
  23.00 – Modlitwy za zmarłych
  24.00 – Pasterka maryjna celebrowana przez kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy tutaj pracowali
  1.00-6.00 – Nocne czuwanie
  8 września
  ODPUST PARAFIALNY NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
  6.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  6.30 – Msza św. z nauką
  8.00 – Msza św. z nauką
  9.00 – powitanie pielgrzymów i Msza św.
  11.00 – Suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Wiesława Śmigla
  15.00 – Specjalne błogosławieństwo bp. Wiesława dla niemowląt i dzieci przedszkolnych (kwiatki dla Matki)
  16.30 – Msza św. dla młodzieży szkolnej, studiującej i pracującej z ofiarowaniem MB Łąkowskiej
  18.00 – Msza św. na zakończenie rekolekcji

 

Ogłoszenia parafialne

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpnia

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek św. Bartłomieja, w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek św. Moniki, w sobotę św. Augustyna.

 2. Msze święte w kaplicy szpitalnej pw. św. Jana Pawła II zostały wznowione. Zachęcamy do uczestnictwa w każdą niedzielę o godzinie 7.

 3. Kolejny rok przyszło nam zmagać się ze skutkami pandemii spowodowanej pojawieniem się wirusa Covid-19. Jesienią ponownie możemy spodziewać się wzrostu zakażeń oraz kolejnych restrykcyjnych obostrzeń, dlatego Gmina Nowe Miasto wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi oraz Kołami Gospodyń Wiejskich włącza się w akcje promocji szczepień wśród naszych mieszkańców. Zapraszamy do mobilnych punktów szczepień: 22 sierpnia w Bratianie w godzinach 9-13; w świetlicy wiejskiej w Skarlinie w godzinach 12-16; w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach w godzinach 14-16.

 4. W czwartek odbędzie się Rejonowe Spotkanie Katechetów. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 10.00 pod przewodnictwem biskupa Józefa Szamockiego, a następnie obowiązkowe dla wszystkich katechetów spotkanie formacyjne.

 5. W czwartek 26 sierpnia zapraszamy członów Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej na spotkanie na plebani na godzinę 19.

 6. Wakacje to czas zmian personalnych w naszej diecezji. W tym roku żegnamy trzech naszych wikariuszy. Ksiądz Mariusz został mianowany proboszczem w Grabowie, ksiądz Artur będzie teraz wikariuszem w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy, ksiądz Krzysztof będzie wikariuszem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Dziękujemy im za posługę w naszej parafii. Ich obowiązki w naszej parafii przejmą ksiądz Łukasz Waśko, ksiądz Michał Kossowski oraz ksiądz Daniel Milewski. Powierzmy ich Matce Bożej Łąkowskiej Matce Kapłanów.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela artykuły : Nienawiść wobec wierzących, Opowieść pielgrzyma piszą życiem, Bóg siłą rodziny.

Ogłoszenia parafialne

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

15 sierpnia

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:, we wtorek św. Jacka ,w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X.

 2. Dziś 15 sierpnia (niedziela) po mszy świętej o godzinie 13 będziemy mogli po raz kolejny skorzystać z niezapomnianego oprowadzania po naszej pięknej bazylice mniejszej. Serdecznie zapraszamy nie tylko gości naszej świątyni, ale również parafian.

 3. Dziś 15 sierpnia (niedziela) w amfiteatrze w Kurzętniku odbędzie się Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych, Początek o godzinie 15. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Jutro 16 sierpnia odpust św. Rocha o godz. 11.00 w Kurzętniku

 4. Kolejny rok przyszło nam zmagać się ze skutkami pandemii spowodowanej pojawieniem się wirusa Covid-19. Jesienią ponownie możemy spodziewać się wzrostu zakażeń oraz kolejnych restrykcyjnych obostrzeń, dlatego Gmina Nowe Miasto wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi oraz Kołami Gospodyń Wiejskich włącza się w akcje promocji szczepień wśród naszych mieszkańców. Zapraszamy do mobilnych punktów szczepień: 22 sierpnia w Bratianie w godzinach 9-13; w świetlicy wiejskiej w Skarlinie w godzinach 12-16; w Społecznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach w godzinach 14-16.

 5. Na ołtarzach bocznych nowy nr. czasopisma Wiara Patriotyzm i Sztuka, wiele interesujących artykułów : O św. Maksymilianie i Jego prasie, Cała prawda o TVN-ie – rozmowa z członkiem KRRiT prof. Januszem Kaweckim, Prymas Tysiąclecia bieży z odsieczą także dziś.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela artykuły : Kościół domaga się od państwa zdrowej współpracy, Maria czy Maryja ?, Bóg objawił się w Auschwitz.

Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08 sierpnia

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża zakonnicy patronki Europy, w wtorek św. Wawrzyńca ,w środę św. Klary z Asyżu, w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego,

 2. 11 i 12 Sierpnia odbędzie się drugi etap pielgrzymki, udajemy się autokarem do Częstochowy z noclegiem i 12 z Brzeźnicy będziemy wchodzić do Częstochowy. Wyruszamy z Dużego parkingu przy zajeździe, w środę rano – zbiórka o godz. 9.00, powrót późnym wieczorem .

 3. 11 sierpnia o godz. 8.00 odbędzie się Msza św. w intencji Bartosza Jędrzejewskiego o powrót do zdrowia – int. od pracowników i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej

 4. 11 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się Msza za zm. pracowników byłej Centrali Nasiennej w NML.

 5. W następną niedzielę 15 sierpnia po mszy świętej o godzinie 13 odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem naszej bazyliki, na które serdecznie zapraszamy.

 6. Na ołtarzach bocznych nowy nr. czasopisma Wiara Patriotyzm i Sztuka.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy wiele ciekawych artykułów, które mogą okazać się pomocne w rozwoju cnoty wiary.

Ogłoszenia parafialne

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 lipca

 1. Dziś (25.07) od godz. 15.00 w Kurzętnickim amfiteatrze odbędzie się Przegląd Pieśni Religijnej, podczas którego zaprezentują się soliści i zespoły. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 2. Tegoroczna pielgrzymka do Częstochowy ma formę sztafety. Będzie się składała z II etapów. Pierwszy etap trwa od 1 Sierpnia do 4 tj. od Lubawy do Włocławka – rekolekcje w drodze z Prymasem Wyszyńskim . Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Drugi etap tj. 11 i 12 Sierpnia udajemy się autokarem do Częstochowy z noclegiem i 12 z Brzeźnicy będziemy wchodzić do Częstochowy, powrót późnym wieczorem . Zapisujemy się w biurze parafialnym , bądź u ks. Roberta. Kontakt pod numerem 665 130 898. Mamy do dyspozycji cały autokar.

 3. Przywitamy pielgrzymów z Lubawy 1.08. ok. godz.17-tej i prosimy tradycyjnie dla nich o noclegi. 2.08. o godz. 6.3o Msza Św. i błogosławieństwo pielgrzymów na drogę do Częstochowy.

 4. Pierwszego sierpnia Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na mini recital organowy naszego nowego Pana Organisty i zwiedzanie naszej bazyliki z przewodnikiem.

 5. Zgodnie z Apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dziś po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na potrzebę osób poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy m.in. artykuły: Jakubowe camino na polskich drogach czy Śladem świętej z Magdali, a w dodatku toruńskim artykuł o kościołach poświęconych św. Marii Magdalenie na terenie naszej diecezji.

Ogłoszenia parafialne

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 lipca

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi.

 1. Zwiedzanie Kościoła z przewodnikiem, przenosimy w wakacyjne niedziele po Mszy św. o godz. 13.00. Pierwsze oprowadzanie w niedzielę po koncercie Festiwalowym.

 1. Stowarzyszenie Kultura Żyje zaprasza na : Koncert Organowy w ramach XXXVI Świętojańskiego Festiwalu Organowego, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.00 w Bazylice Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.

 1. W najbliższą niedziele 25 lipca zostanie odczytany list Papieża Franciszka na Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby niedziela 25 lipca była dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Będziemy wspierać modlitwą i zbiórką pieniężną po Mszach na ten cel.

 1. Nasi klerycy , po Mszach Świętych będą rozprowadzać seminaryjne czasopismo ,,Sługa’’ Zachęcamy do czytania tego numeru.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy niezwykle ciekawy artykuł: Ewangelia Radosną Obietnicą, Dary pokoleń, Nic bez Jej zgody.

Ogłoszenia parafialne

11 lipca 2021 roku

 1. W tym tygodniu w poniedziałek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek Śśw. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w czwartek Św. Bonawentury, w piątek Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel .

 1. Tegoroczna pielgrzymka do Częstochowy będzie miała formę sztafety. Będzie się składała z II etapów. Pierwszy wydłużamy od 1 Sierpnia do 4 tj. od Lubawy do Włocławka – rekolekcje w drodze z Prymasem Wyszyńskim . Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Drugi etap tj. 11 i 12 Sierpnia udajemy się autokarem do Częstochowy z noclegiem i 12 z Brzeźnicy będziemy wchodzić do Częstochowy, powrót późnym wieczorem . Zapisujemy się w biurze parafialnym , bądź u ks. Roberta. Kontakt pod numerem 665 130 898. Mamy do dyspozycji cały autokar.

 1. W środę 14 lipca, o godzinie 17.00 w naszej Bazylice odbędzie się koncert muzyki sakralnej połączonych chórów, zrzeszonych Warszawskim Oddziale Ogólnopolskiej Federacji Caecilianum. Chóry, przez cały tydzień, uczestniczą w warsztatach wokalnych w Ostródzie, których dyrektorem artystycznym jest nasz pan Organista, stąd obecność tylu śpiewaków w naszym mieście. Artyści pragną przedstawić nam kilka utworów z gatunku dobrej muzyki kościelnej. Zapraszamy bardzo serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu kulturalnym w naszej Bazylice. Szczegóły znajdują się na plakatach.

 1. Zwiedzanie Kościoła z przewodnikiem, przenosimy w wakacyjne niedziele po Mszy św. o godz. 13.00. Pierwsze oprowadzanie 18 lipca 2021 r. po koncercie Festiwalowym.

 1. Stowarzyszenie Kultura Żyje zaprasza na : Koncert Organowy w ramach XXXVI Świętojańskiego Festiwalu Organowego, który odbędzie się 18 lipca 2021 r. o godzinie 14.00 w Bazylice Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.

 1. 15 Lipca o 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. od Chóru św. Cecylii w intencji byłego organisty Pana Piotra i za zm. chórzystów.

 1. Nasi klerycy , po Mszach Świętych będą rozprowadzać seminaryjne czasopismo ,,Sługa’’ Zachęcamy do czytania tego numeru.

 1. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie Kazimiery Kotewicz rodzinie, znajomym, uczestnikom pogrzebu składa rodzina.

 1. Dziękujemy ofiarodawcom za datki na sprzęt opieki nad obejściem kościoła. Bóg zapłać.

 1. Parafia Brzozie Lubawskie organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin od 23 sierpnia do 1 września. Cena 2690 zł. Więcej inf. w gablocie ogłoszeń i telefonicznie w Bydgoszczy.

 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: m.in. Francja buduje arkę, Przepis na małżeństwo, Życie za 30 groszy.

 2. Pani Agnieszka Kwiatkowska zaprasza do Ośrodka Sportowego w Trzech Podkowach w Biskupcu w dniach od 15 – 18 lipca w godz. od 8 – 20. Na zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 140 zawodników z 10 krajów na 300 koniach. Zawody jeździeckie tej rangi ostatni raz miały miejsce w 1981 r. w Olsztynie. Po 40 latach po raz pierwszy w Biskupcu. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
 3. Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę serdecznie zapraszają do udziału w „Rekolekcjach w drodze ze Sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim” w dniach od 1 do 4 sierpnia 2021 r. Wyruszamy w niedzielę 1 sierpnia, po Mszy świętej o godzinie 12.00 z Kościoła p.w.  Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie. Kończymy w środę 4 sierpnia po Eucharystii sprawowanej we włocławskiej katedrze – miejscu, w którym otrzymał święcenia kapłańskie prymas Tysiąclecia. Będziemy pielgrzymować tradycyjną trasą, jednak ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią korona wirusa nie będziemy korzystać z uprzejmości i gościnności gospodarzy miejscowości, prze które będziemy przechodzić. Dlatego uczestnicy muszą sami zadbać o prowiant na drogę i zapewnić sobie nocleg. Od drugiego dnia pielgrzymki będzie możliwość powrotu na noc do domu podstawionym autokarem i dojazdu na miejsce wymarszu następnego dnia wczesnym rankiem. Od 2 sierpnia będzie też możliwość skorzystania z kateringu (jednodaniowy obiad). Koszt pielgrzymki 50 zł. Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej i dostarczają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Spotkanie organizacyjne i zapisy w niedzielę 25 lipca 2021 r. po Mszy świętej o godzinie 12.30 w Kościele p.w. św. Barbary w Złotowie. Informacje u ks. Karola Schmidt pod numerem telefonu: 730 221 248.

Ogłoszenia parafialne

04 lipca 2021 roku

 1. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek wsp. Św. Jana z Dukli prob .

W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy odpust parafialny św. Tomasza Apostoła o 11.30 Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Wiesława Śmigla, o godz. 14.00 Koncert Laureatów ,,Cantate Deo’’ i chóru Pana Organisty

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie nowego Pana Organistę. Na ławkach w kościele rozłożono ulotki informacyjne, które można zabrać do domu odnoszące się do działań nowego organisty, o utworzeniu nowego chóru chłopięco-męskiego, o zajęciach które będą się odbywały i o terminach naboru.

 1. Tegoroczna pielgrzymka do Częstochowy będzie miała formę sztafety. Będzie się składała z II etapów. Pierwszy wydłużamy od 1 Sierpnia do 4 tj. od Lubawy do Włocławka – rekolekcje w drodze z Prymasem Wyszyńskim . Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Drugi etap tj. 11 i 12 Sierpnia udajemy się autokarem do Częstochowy z noclegiem i 12 z Brzeźnicy będziemy wchodzić do Częstochowy, powrót późnym wieczorem . Zapisujemy się w biurze parafialnym , bądź u ks. Roberta. Kontakt pod numerem 665 130 898. Mamy do dyspozycji cały autokar.

 1. Zwiedzanie Kościoła z przewodnikiem, przenosimy w wakacyjne niedziele po Mszy św. o godz. 13.00. Pierwsze oprowadzanie 18 lipca 2021 r.

 1. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Tomasza Apostoła w N.M.L organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, wyjazd z N.M.L 10 lipca o godz. 22.00, powrót 11 lipca w godzinach wieczornych, koszt 85 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja, biurze Parafialnym i na stronie internetowej parafii.

 1. Nasi klerycy , po Mszach Świętych będą rozprowadzać seminaryjne czasopismo ,,Sługa’’ Zachęcamy do czytania tego numeru, tym bardziej , że jest to 100 wydanie. Aktualny nr. jest poświęcony tajemnicy kobiecości i wiele innych ciekawych artykułów. Bóg zapłać za ofiary.

 1. Serdeczne podziękowanie za udział w pogrzebie męża Johanna, księżom, Pani organiście, zakładowi pogrzebowemu, oraz wszystkim uczestnikom pogrzebu składa Irena Braun.

 1. W dniu 13.07 – wtorek o godz. 14.00 w przychodni Eskulap w N.M.L odbędą się badania Doppler, Przepływów USG i Echo serca . Koszt jednego badania 55 zł , rejestracja telefonicznie.

 1. Parafia Brzozie Lubawskie organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin od 23 sierpnia do 1 września. Cena 2690 zł. Więcej inf. w gablocie ogłoszeń i telefonicznie w Bydgoszczy.

 1. Ochotnicze Hufce pracy – Ośrodek szkolenia i wychowania w Toruniu informuje o naborze w roku szkolnym 2021/2022 i bezpłatnym internacie.

 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: m.in. Bóg nigdy nie zamyka drzwi, Przychodzi Kościół do młodych. Na ołtarzach bocznych znajdziemy Dobre Nowiny i Czasopismo Wiara Patriotyzm i Sztuka.

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę serdecznie zapraszają do udziału w „Rekolekcjach w drodze ze Sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim”

w dniach od 1 do 4 sierpnia 2021 r.

Wyruszamy w niedzielę 1 sierpnia, po Mszy świętej o godzinie 12.00 z Kościoła

p.w.  Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie. Kończymy w środę 4 sierpnia po Eucharystii sprawowanej we włocławskiej katedrze – miejscu, w którym otrzymał święcenia kapłańskie prymas Tysiąclecia.

Będziemy pielgrzymować tradycyjną trasą, jednak ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią korona wirusa nie będziemy korzystać z uprzejmości i gościnności gospodarzy miejscowości, prze które będziemy przechodzić. Dlatego uczestnicy muszą sami zadbać o prowiant na drogę i zapewnić sobie nocleg. Od drugiego dnia pielgrzymki będzie możliwość powrotu na noc do domu podstawionym autokarem i dojazdu na miejsce wymarszu następnego dnia wczesnym rankiem. Od 2 sierpnia będzie też możliwość skorzystania

z kateringu (jednodaniowy obiad). Koszt pielgrzymki 50 zł. Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej i dostarczają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Spotkanie organizacyjne i zapisy w niedzielę 25 lipca 2021 r. po Mszy świętej o godzinie 12.30 w Kościele p.w. św. Barbary w Złotowie. Informacje u ks. Karola Schmidt pod numerem telefonu: 730 221 248.

Ogłoszenia parafialne

27 czerwca 2021 roku

 1. W tym tygodniu we wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, kolekta na dzieła Ojca Świętego tzw. ,,Święto pietrze’’.

W Niedzielę odpust parafialny św. Tomasza Apostoła o 11.30 Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza Wiesława Śmigla, o godz. 14.00 Koncert Laureatów ,,Cantate Deo’’ i chóru Pana Organisty

 1. Również 4 lipca po Mszy świętej wieczornej Różaniec Łąkowski

 2. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca lipca. Msze wotywne o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek od godz. 16.30. W lipcu tylko ks. Robert odwiedzi swoich chorych .

 3. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny, pamiętajmy o tym, że nie ma wakacji od Boga i modlimy się o szczęśliwe wakacje.

 1. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45. W soboty i niedziele o godz. 17.30.

 2. Bardzo serdecznie dziękujemy Bogu i Matce Bożej Łąkowskiej za powołania zakonne. w dzisiejszą niedzielę śluby wieczyste składa w Zgromadzeniu Selezjańskim w Rumii o godz. 11.00 nasz parafianin Dawid Jakubiak a w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek w Orliku ślubu wieczyste 24 lipca o godz. 11.00 złożą nasza była katechetka siostra Laura Witkowska i jej uczennica siostra Joachima Pytel

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna 3 lipca. Wyjazd o godz. 7.00. Prosimy wpłacać 20 zł w biurze parafialnym lub u zelatorek różańca.

 1. Tradycyjnie jak co roku 1 lipca tj. czwartek, wyrusza piesza pielgrzymka do Lip. o godzinie 6.30 Msza św. po której wyruszymy na obchody odpustowe na godz. 15.00.Powrót indywidualnie.

 1. Tegoroczna pielgrzymka do Częstochowy będzie miała formę sztafety. Jak w ubiegłym roku będzie się składała z II etapów. Pierwszy odbędzie się 1 Sierpnia z Lubawy do N.M.L. i 2 Sierpnia z N.M.L. do Brodnicy. Chętnych pielgrzymów zapraszamy, powrót indywidualnie. Drugi etap tj. 11 i 12 Sierpnia udajemy się autokarem do Częstochowy z noclegiem i 12 z Brzeźnicy będziemy wchodzić do Częstochowy, powrót późnym wieczorem . Zapisujemy się w biurze parafialnym , bądź u ks. Roberta. Kontakt pod numerem 665 130 898. Mamy do dyspozycji cały autokar.

 1. Na ławkach w kościele rozłożono ulotki informacyjne, które można zabrać do domu odnoszące się do działań nowego organisty, o utworzeniu nowego chóru chłopięco-męskiego, o zajęciach które będą się odbywały i o terminach naboru.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal. Serdecznie podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Jerzego Kopiczyńskiego Księdzu proboszczowi oraz kapłanom uczestniczącym w liturgii pogrzebowej, burmistrzowi N.M.L, kolegom, koleżankom, sąsiadom, rodzinie, delegacji oraz zakładowi pogrzebowemu. składa żona z dziećmi.

 1. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Kazimierza Deja ; Pani dr Pasko, Panu Kwaśniewskiemu, pielęgniarkom Aleksandrze Kozikowskiej, Krystynie Zadurze oraz Barbarze Jankowskiej, sąsiadom i wszystkim którzy byli w tym trudnym czasie z rodziną

 1. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Tomasza Apostoła w N.M.L organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, wyjazd z N.M.L 10 lipca o godz. 22.00, powrót 11 lipca około 21.00 koszt 85 zł. Zapisy w biurze Radia Maryja, biurze Parafialnym w godzinach urzędowania lub telefonicznie pod nr. 721 360 683

 1. Za tydzień nasi klerycy , po Mszach Świętych będą rozprowadzać seminaryjne czasopismo ,,Sługa’’ Zachęcamy do czytania tego numeru, tym bardziej , że jest to 100 wydanie. Aktualny nr. będzie poświęcony tajemnicy kobiecości i wiele innych ciekawych artykułów. Bóg zapłać

 2. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: m.in. Skromny pracownik w Winnicy Pańskiej- 70 rocznica kapłaństwa Papieża emeryta, Kapłańskie radości i smutki, Chrześcijaństwo w świeckim państwie. 200 lecie w Parafii w Jastrzębiu.

Ogłoszenia parafialne 

20  czerwca  2021 roku

 

 1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 2. W poniedziałek 21 czerwca rozpoczynamy wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej do wtorku wieczora. Zachęcamy do żarliwej modlitwy wg planu:

20.00-21.00 – mieszkańcy Kamionki, Lipowca, Marzęcic, Nawry

21.00-22.00 – mieszkańcy Pacółtowa i ul. Wojska Polskiego z okolicznymi uliczkami

22.00-23.00 – działki pod Kurzętnik i ul. Jagiellońska

23.00-24.00 – ul. Kopernika i Mickiewicza

24.00-01.00 – Rynek i Stare Miasto

01.00-02.00 – ul. Narutowicza, Słoneczna i Kornatki

02.00-03.00 – ul. Żwirki i Wigury, Kolejowa i okoliczne uliczki

03.00-04.00 – ul. Grunwaldzka z Łąkami Bratiańskimi, i okolicznymi ulicami

04.00-05.00 – ul. Tysiąclecia

05.00-06.00  – mieszkańcy Mszanowa

 

 1. W środę 23 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę o godz. 17.45 powitamy obraz przed którym odprawimy nowennę a następnie Mszę Świętą, po której rozpocznie się indywidulane czuwanie, które zakończymy o godz. 21.00 apelem.

W czwartek Msze święte o godzinie, 6.30, 8.00 oraz 10.00 dla seniorów, następnie adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu z MBNP, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec z MBNP, o godz. 16.00 Eucharystia pożegnania ikony.

 

 1. Nabożeństwa  czerwcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45. W soboty i niedziele o godz. 17.30. W czerwcu tradycyjnie modlić się będziemy przy figurkach na terenie naszej parafii w dni parzyste o godz. 19-tej, i tak:

20 czerwca – przy Krzyżu na skrzyżowanie Grunwaldzkiej i Iławskiej

22 czerwca – Warsztaty Terapii Zajęciowej na ul. Grunwaldzkiej

24 czerwca – Przy krzyżu ul. Kornatki

26 czerwca – kapliczka Najświętszego Serca Jezusa u Państwa Robaczewskich ul. Przy Stoku 20.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Bogu i Matce Bożej Łąkowskiej za powołania zakonne. w przyszłą niedziele śluby wieczyste złoży w Zgromadzeniu Selezjańskim w Rumii o godz. 11.00 nasz parafianin Dawid Jakubiak a w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek w Orliku ślubu wieczyste 24 lipca o godz. 11.00 złożą nasza była katechetka siostra Laura Witkowska i jej uczennica siostra Joachima Pytel

 

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna 3 lipca. Wyjazd o godz. 7.00. Prosimy wpłacać 20 zł w biurze parafialnym lub u zelatorek różańca.

 

 1. Dziś w naszej parafii po wszystkich Mszach Świętych spotkanie z autorką książki „Zwiastunowi z Gór.” o Janie Pawle II. Autorka byłą przyjaciółką naszego papieża i proklamuje jego orędzie.

 

 1. Tradycyjnie jak co roku 1 lipca tj. czwartek, wyrusza piesza pielgrzymka do Lip. o godzinie 6.30 Msza św. po której wyruszymy na obchody odpustowe na godz. 15.00.Powrót indywidualnie.

 

 1. Tegoroczna pielgrzymka do Częstochowy będzie miała formę sztafety. Jak w ubiegłym roku będzie się składała z II etapów. Pierwszy odbędzie się 1 Sierpnia z Lubawy do N.M.L. i 2 Sierpnia z N.M.L. do Brodnicy. Chętnych pielgrzymów zapraszamy, powrót indywidualnie. Drugi etap tj. 11 i 12 Sierpnia udajemy się autokarem do Częstochowy z noclegiem i 12 z Brzeźnicy będziemy wchodzić do Częstochowy, powrót późnym wieczorem . Zapisujemy się w biurze parafialnym , bądź u ks. Roberta. Kontakt pod numerem 665 130 898. Mamy do dyspozycji cały autokar.
 2. Serdecznie podziękowanie dla ks. Proboszcza, i ks. Krzysztofa, wikariuszom, braciom ze wspólnoty neokatechumenalnej, dzieciom i ich rodziną za modlitwę i obecność. Składają jubilaci Janina i Kazimierz.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal. Serdecznie podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Dawida kolegom, koleżankom, sąsiadom, rodzinie oraz delegacji. Szczególne podziękowania dla pielęgniarki pani Aleksandry Kozikowskiej oraz dr. Mirosławy Paśko, zakładowi pogrzebowemu, kapłanowi składa żona z dziećmi

 

 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: m.in. o bohaterach kampanii „Każde życie jest cudem”. Pod chórem można odebrać nowy numer parafialnej gazetki Łąkowska Pani w której przeczytamy m.in. o planach nowego organisty założenia w naszej parafii chóru chłopięco – męskiego.