I niedziela adwentu

1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.
  2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; we; w sobotę  św. Ambrożego. W tym tygodniu przypadają również pierwsze dni miesiąca grudnia. Msze wotywne tradycyjnie o godz. 8.00. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16.00. W sobotę od godziny 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.
  3. We środę (04.12.) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na różaniec łąkowski.
  4. Burmistrz NML zaprasza 7 grudnia na uroczystość patriotyczną związaną z rocznicą „czarnego czwartku” w NML. O godzinie 12.00 Msza święta w intencji rozstrzelanych po której nastąpi złożenie kwiatów w miejscach pamięci.
  5. W II i IV Niedzielę Adwentu będą głoszone w naszej bazylice rekolekcje. Serdecznie zapraszamy.
  6. W niedzielę 8 grudnia podczas Mszy świętej o godzinie 11.30 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  7. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej oraz Bractwo św. Józefa Diecezji Toruńskiej zapraszają na Adwentowe Dni Skupienia dla Mężczyzn. Dla naszego rejonu spotkanie odbędzie się w Lubawie. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. Serdecznie zapraszamy Seniorów w wieku 60+ mieszkających na terenie gminy NML do udziału w projekcje Klub Seniora. Zaplanowano zajęcia relaksacyjno – gimnastyczne, zajęcia kulinarne itd. Osoby zainteresowane zapraszamy do biura kierownika referatu Oświaty w UM pok. 34.
  9. Rodzice Julki Rówczyńskiej dziękują za wsparcie okazane w czasie Zaduszek u św. Tomasza w kwocie 1300 zł. Dziś w MCK-u Nowomiejskim trwa zbiórka rzeczy od godz. 8.00 do 15.00 w Sali muzycznej nr 13 na parterze. Można też spotkać się z rodzicami Julki, chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Zapraszamy w imieniu organizatorów.
  10. Dnia 10 grudnia o godz. 19.00 w Jamielniku odbędzie się spotkanie dla katechetów
  11. Pan Kościelny wraz z ministrantami będzie roznosił opłatek na stół wigilijny, w który prosimy zaopatrywać się za dobrowolną ofiarą.
  12. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Marianny Główczewskiej, rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym, delegacjom, pani dr Jolancie Szulc, pielęgniarce Grażynie Bojanowskiej składa rodzina
  13. Za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace konserwatorskie w naszej bazylice.
  14. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone zbliżającej się Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W sprzedaży również miesięcznik „Nasza Arka”, natomiast pod chórem można nabyć gazetkę parafialną „Łąkowska Pani”.