I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada

1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.
  2. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; W tym tygodniu przypadają również pierwsze dni miesiąca grudnia. Msze wotywne tradycyjnie o godz. 8.00. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16.00. W sobotę od godziny 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.
  3. We piątek (04.12.) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na różaniec łąkowski.
  4. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które w naszej parafii odbędą się w II i IV niedzielę Adwentu. Rekolekcje poprowadzi J.E. ks. bp Józef Szamocki. 20 grudnia w IV niedziele adwentu Msza Święta o godz. 13.00 będzie transmitowana przez TV Polonia na cały świat. Ze względów organizacyjnych nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godz. 8.30
  5. W tym roku opłatek na stół wigilijny nie będzie roznoszony po domach. Można go nabyć u pana kościelnego przed kościołem po Mszach Świętych lub w zakrystii
  6. Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca za 6,5 zł, duża za 15 zł
  7. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Benedykta Domżalskiego, rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym, delegacjom, pani dr Mirosławie Paśko, pielęgniarce Aleksandrze Kozikowskiej składa pogrożona w smutku rodzina
  8. Za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze prace konserwatorskie w naszej bazylice.
  9. 3 grudnia w czwartek od godz. 8.30 w przychodni lekarskiej Eskulap przy ul. Grunwaldzkiej odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg nerek, płuc, stawów, piersi, oraz echo serca. Badanie jest odpłatne, rejestracja wyłącznie telefoniczna.
  10. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, do którego dołączona jest płyta z rekolekcjami, które przygotowują do całkowitego oddanie się Matce Bożej – a za Jej pośrednictwem Jezusowi. Na ołtarzach bocznych można odebrać Dobre Nowiny, natomiast pod chórem nabyć gazetkę parafialną „Łąkowska Pani”.