Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 stycznia 2022 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek Św. Franciszka Salezego, we wtorek nawrócenie Św. Pawła Ap, w środę Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek Św. Tomasza z Akwinu;

 2. Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, zgodnie z postanowieniem Papieża Franciszka, jest to czas dziękczynienia za Słowo Boże, Serdecznie więc wsłuchujmy się w Liturgię Słowa.

 3. W dniu 03.02.2022 tj. czwartek o godz.13.00 w przychodni lekarskiej Eskulap przy ul Grunwaldzkiej w NML odbędą się badania USG, Doppler, przepływy – badania są odpłatnie, rejestracja telefonicznie. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

 4. Komitet Rozbudowy Szpitala w NML informuje o możliwości przekazania 1 % podatku PIT za 2021 rok ma wyposażenie szpitala, co pozwoli na uzyskanie lepszych standardów pobytu i leczenia pacjentów. Pod chórem można odebrać kalendarzyki z informacjami w jaki sposób pomóc.

 5. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Temat najnowszego numeru Tygodnika katolickiego Niedziela to cała prawda o tym jak cenzurują katolików?, Ponad podziałami i Narzędzie w ręku Boga.

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2021 roku

 1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszki;

 2. Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 3. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego, zgodnie z postanowieniem Papieża Franciszka, jest to czas dziękczynienia za Słowo Boże,

 4. Kolejne spotkanie dla wszystkich którzy podążają drogą synodalną w poniedziałek 17 stycznia o godz. 19:00 w Wincentówce.

 5. Dzisiejsza kolekta na WSD w Toruniu. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

 6. Dnia 19 stycznia 2022 roku przypada 102 Rocznica powrotu Nowego Miasta Lubawskiego do Ojczyzny. W tym dniu uroczystości odbędą się w kinoteatrze Harmonia. W związku z tym Msza kolędowa w tym dniu się nie odbędzie.

 7. Msza św. za zm. Franciszka Klonowskiego 21 stycznia w piątek o godz. 12.00 , od organizatorów prezentacji nowego grobu z IPN-u

 8. Ks. Biskup Andrzej Suski odprawi Msze św. na zakończenie kolędy i pobłogosławi cała parafię 22 stycznia o godz. 18.00. Przed Mszą o 17.30 Koncert Harmonijka ustna z organami. Serdecznie zapraszamy.

 9. W zwyczajnym czasie poświątecznym odprawiamy Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Chcemy umacniać więź jedności pokoleń oraz atmosferę modlitwy jedni za drugich. Komu wyznaczone terminy nie odpowiadają może przyjść w inny dzień.

Poniedziałek 17 stycznia: Wojska Polskiego, Długa, Krótka, Cicha, Kwiatowa, Chrobrego, Sadowa, Krzywa, Ogrodowa, Norwida, Zatorze.

Wtorek 18 stycznia: Korczaka (z wyjątkiem 2a), Groblica, Makuszyńskiego, Brzechwy, Zdrojowa, Gdyńska, Brzozowa

Środa 19 stycznia: Kolędy nie będzie – uroczystości wyzwolenia w Kinoteatrze.

Czwartek 20 stycznia: Konwaliowa, Magnoliowa, Storczykowa, Głogowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Orzeszkowej, Mechlina, Piękna, Kornatki, Słoneczna

Piątek 21 stycznia: Działyńskich, Sienkiewicza, Szkolna, 3 Maja, Okólna, Kościelna, Wąska, Mała Nawra, Na Wzgórzu, Przy Stoku, Międzygórze, Żwirki i Wigury, Podleśna.

 1. Wspólnota O. Pio zaprasza na Mszę św. i uwielbienie po Mszy św. 22 stycznia o godz. 8.00.

 2. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Najnowszy numer tygodnia Niedziela poświęcony jest tygodniowi modlitw o jedność chrześcijan.

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

09 stycznia 2022 roku

 1. Od jutra w Kościele rozpoczynamy okres zwykły

 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na misję 6 stycznia.

 3. Kolejne spotkanie dla wszystkich którzy podążają drogą synodalną w poniedziałek 17 stycznia o godz. 19:00 w Wincentówce.

 4. W przyszłą niedzielę kolekta n a WSD w Toruniu.

 5. Ks. Biskup Andrzej Suski odprawi Msze św. na zakończenie kolędy i pobłogosławi cała parafię 22 stycznia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 6. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Krystyny Lendzion rodzinie, sąsiadom i znajomym oraz zakładowi pogrzebowemu Requiem za pomoc przy organizowaniu pogrzebu składa rodzina.

 7. Miejskie centrum Kultury w NML serdecznie zaprasza do kina Harmonia w niedzielę 9 stycznia o godz. 16.00 na Muzyczną Opowieść Wigilijną w wykonaniu solistów Mini Studia piosenki działającego przy MCK-u. Wstęp jest wolny, więc zachęcamy wszystkich do podtrzymania tej najpiękniejszej polskiej tradycji wspólnego kolędowania.

 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 15 po Mszy Św. wieczornej.

 9. W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Chcemy umacniać więź jedności pokoleń oraz atmosferę modlitwy jedni za drugich. Komu wyznaczone terminy nie odpowiadają może przyjść w inny dzień.

Poniedziałek 10 stycznia: Grabowa, Waryńskiego, Akacjowa, Klonowa, Wiązowa, Lipowa, Jarzębowa, Świerkowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Jesionowa

Wtorek 11 stycznia: Wyspiańskiego, Szopena, Kasztanowa, Moniuszki

Środa 12 stycznia: Sosnowa + Pacółtowo (ul. Leśna, Osiedlowa i Sielska), Broniewskiego, Podgórna, Piaskowa

Czwartek 13 stycznia: Jagiellońska i Polanki, Wodna, Nad Drwęcą, Wjazdowa, 7 grudnia, 19 stycznia, Boczna, Rynek, Daszyńskiego, Kościuszki

Piątek 14 stycznia: Piastowska, Korczaka 2a i Mickiewicza

 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy : Jak Europa poszła za Chrystusem, Rodzinna ewangelizacja, Piękno nie do podrobienia.

Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela po Bożym Narodzeniu

02 stycznia

 1. W czwartek uroczystość Objawienie Pańskie. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym roku ze względu na panującą sytuacje epidemiologiczną Orszaku Trzech Króli przez miasto nie będzie. Wszytko odbędzie się w kościele o godz. 11.30. W pierwszy piątek i sobotę Msza święta wotywna o godz. 8.00 . Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16.00

 2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 3. Ofiary składane przy żłobku są przeznaczone na cele misyjne.

W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17,00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Chcemy wędrować drogą synodalną z Ojcem Św. Franciszkiem i umacniać więź jedności pokoleń oraz atmosferę modlitwy jedni za drugich. Komu wyznaczone terminy nie odpowiadają może przyjść w inny dzień. Ofiary kolędowe składać będziemy na kolektę, a będą one przeznaczone na wkład własny drugiego projektu dotyczącego Chorągwi Działyńskich, którą umieścimy w Muzeum Parafialnym a rewitalizacji ulegnie jego otoczenie oraz otoczenie kościoła i plebanii. Bóg zapłać za zrozumienie.

Poniedziałek 3 stycznia Tysiąclecia 1-3 oraz Grunwaldzka 8- 14

Wtorek 4 stycznia Tysiąclecia 21 – 31a

Środa 5 stycznia: Tysiąclecia 31b oraz Grunwaldzka 11 – 24

Czwartek 6 stycznia – NIE MA KOLĘDY!

Piątek 7 stycznia: Tysiąclecia parzyste i nieparzyste, Kazimierza Wielkiego, Targowa, Wareńczyka, Jagiełły

 1. Zespól Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w NML serdecznie zapraszają Mieszkańców miasta na koncert pt. Radosne Kolędowanie, który odbędzie się 05 stycznia o godz. 19.00 w Kinoteatrze – Harmonia. Koncert odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wstęp wolny.

 2. Zapraszamy serdecznie na Galowy Koncert Kolęd w naszej bazylice 6 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00. Wystąpią: nasze nowomiejskie chóry kościelne, chór Sonus Innumerabiles z Warszawy oraz schola dziecięca Łąkowskie Nutki. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.

 3. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Bronisławy Kołeckiej Ks. Robertowi, rodzinie, krewnym, sąsiadom, znajomym, zakładowi pogrzebowemu Oremus. Składa rodzina.

 4. W 2021 roku zostało ochrzczonych 86 dzieci, do I komunii św. przystąpiło 145 dzieci, do bierzmowania 83, pogrzebów odbyło się 180 + 2 w 2022 r. i ślubów 44.

 5. Wydarzenie synodalne nie jest jakimś jednorazowym aktem, ale, jak podkreśla papież Franciszek – drogą, zapraszamy do wspólnego nią kroczenia wszystkich, którym bliskie jest dobro Kościoła. Kolejne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych drogą w poniedziałek 3 stycznia o godz. 19:00 w Wincentówce.

 6. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego Niedziela w którym przeczytamy takie artykuły jak: Bóg nie jest zagadką, Boża rodzicielka, Nazywana ją ,, stróżem Tabernakulum’’.

 7. PODSUMOWANIE ROKU 2021

  Nowy rok duszpasterski rozpoczęliśmy pod hasłem: „Eucharystia tajemnicą celebrowaną” a Ojciec Św. Franciszek ogłosił jeszcze Rok Św. Rodziny. Peregrynacja obrazu Św. Rodziny wpisuje się w to wydarzenie i odbędzie się dopiero w maju 2022r. Niestety pandemia pokrzyżowała wszystkie duszpasterskie plany. Nie odbyła się tradycyjna kolęda, którą w maju odprawialiśmy w kościele modląc się Mszą Św. za nasze rodziny, a w tym roku odprawiamy Msze Św. kolędowe w tradycyjnym czasie. Nie zorganizowaliśmy pielgrzymki do Warszawy na beatyfikację kardynała Wyszyńskiego wraz z Różą Czacką, która się odbyła 12 września w ograniczonej liczbie w Świątyni Opatrzności Bożej. Obostrzenia pandemiczne nie pozwoliły na Orszak Trzech Króli, ani na procesję Rezurekcyjną; możliwa była procesja Bożego Ciała ulicami miasta. Nie odprawialiśmy procesji oktawy wokół kościoła ze względu na remonty, ale tradycyjne cukierki i święcenie wianków osłodziły nasz smutek. Msza Św. we wtorki, które najbardziej kochał JPII o godz. 8-ej przybliżyła nam pielgrzymkę papieską z przed 30-lat o Dekalogu a Mszę Św. piątkową z katechezą KKK i wieczorną sobotnią o godz. 18-ej z niedzieli transmitujemy z naszego kościoła dzięki TV Eltronik -dziękujemy za tę stałą możliwość! Dzieci Komunijne przyjęto na życzenie Rodziców w małych grupach w ciągu pierwszych dni majowych i grupę ze Szkoły w Marzęcicach w Mikołajkach. Bp. Józef Szamocki 6 czerwca na wieczornej Mszy Św. modlił się wygłaszając piękne kazanie i poświęcając obrazy w zakrystii Bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomasika oraz Rodziców Jana Pawła II, tj. Emilii i Karola Wojtyłów. Tak imieniny proboszcza zostały przeniesione na dzień Patronów 7 czerwca. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa abp Stanisław Gądecki (a my w parafiach) dokonał zawierzenia Narodu Polskiego w Bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie. Odbyła się też peregrynacja Ikony MB Nieustającej Pomocy, Patronki Diecezji w stolicach dekanatów: 23 czerwca w naszym kościele a 24 w kościele w Kurzętniku. W tym roku też kl. Salezjanów Dawid Jakubiak i SS. Franciszkanki w Orliku – Laura Witkowska i Joahima Pytel złożyli śluby wieczyste poświęcając całe życie Panu Bogu. 4 lipca o godz. 11.30 odbył się odpust parafialny Św. Tomasza Apostoła pod przewodnictwem ks. Bp ordynariusza Wiesława Śmigla a na godz. 14.00 zaprosiliśmy na Galowy Koncert warszawskiego chóru:”Sunus Innumerabiles”, który poprowadził nasz nowy Pan Organista i Muzyk Kościelny Artur Backiel. Podjął on pracę w naszej Wspólnocie budując chór chłopięco-męski oraz animując całe nasze muzykowanie w parafii. Tradycyjna pielgrzymka Jasnogórska wyruszyła 02 sierpnia po Mszy Św. o godz. 6.30 w formule sztafety, niestety w uciążliwych maseczkach. Ostatni etap przed Jasną Górą przypadł naszej parafii z autobusową grupą pod opieką Ks. Roberta. Nie odbyły się Rekolekcje szkolne, które przełożyliśmy z OO. Pasjonistami na przyszły rok a rekolekcje Maryjne prowadził ks. Stefan Maliszewski, proboszcz parafii św. Krzyża w Górznie i Kanonik Kapituły Nowomiejskiej zwieńczone Uroczystą Sumą odpustową pod przewodnictwem Ks. bpa Wiesława Śmigla, który w ten sposób rozpoczął wizytację kanoniczną naszego dekanatu. Już kolejnego dnia wizytował w Bratianie i przez kolejne parafie a zakończył 28 października instalacją nowych kanoników gremialnych: ks. Grzegorza Nadolnego, Ks. Kazimierza Wierzbickiego i ks. Andrzeja Ziegerta oraz kanoników honorowych: Ks. Zygmunta Leyka, Ks. Marka Skoka, Ks. Zdzisława Baranowskiego, ks. Edwarda Barańskiego, ks. Mariana Zbrojskiego. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbyły się w pierwsze dwie niedziele Adwentu, poprowadził je O. Redemptorysta Mariusz Więckiewicz, nasz Ziomek z Brodnicy. Ks. Mariusz Klimek dokonał instalacji Relikwii Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w oprawie lilijki harcerskiej obok obrazu w kaplicy Działyńskich. Niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa pozwoliła nam odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Przed kościołem odbywała się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia, a Ks. Robert zaprosił dzieci na świąteczne katechezy przy Żłobku.

  Ochrzciliśmy w tym roku 86 dzieci a zmarło 180 osób. Do Komunii Św. przystąpiło 145 dzieci, częściowo z ubiegłego roku. Udzielono 44 ślubów, a Bierzmowanych było 83.

  W pracach gospodarczych postanawiamy odnotować zakończony projekt POIS.08.01.00-00-1041/16 zatytułowany” Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej – konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu” wraz z parafiami: w Radomnie, w Rożentalu, w Złotowie, w Tylicach, w Boleszynie, w Lubawie, i w Brzoziu Polskim. Wszyscy podlegamy realizacji wskaźników przez dwa lata, zatrudniliśmy Paulinę Piotrowską, która prowadzi oprowadzanie po Bazylice, daje lekcje muzealne i warsztaty oraz składa raporty określające liczbę uczestników. Zakończyliśmy I-etap remontu organów (stół gry i miechy organowe).Trwają jeszcze prace z zakresu zagospodarowania terenu, planujemy położenie kostki granitowej wokół kościoła – chodniki odsuniemy od ścian obiektu pozostawiając warstwę izolacyjną. Potrzebne dojazdy dla niepełnosprawnych zrealizujemy przy wejściach do kościoła. Obok plebanii tzw. „domek Aneczki” dostosujemy do potrzeb muzealnych umieszczając we wnętrzu odrestaurowaną chorągiew Działyńskich oraz eksponując odnalezione archiwalia parafialne. Poszukujemy wsparcia dla ekspozycji Chorągwi Działyńskich w naszym obiekcie, która obecnie znajduje się w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu. W konserwacji znajdują się dwa obiekty z kościoła: obraz Św. Antoniego i Św. Franciszka, w pracowni w Warszawie u P. Pauliny Gref (parafia pozyskała prywatnego sponsora). Powróciła XIV-wieczna Pieta z Malborka. Dokonano konserwacji i szczegółowych badań oraz przygotowano nową aranżację ekspozycji w kościele. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne podziękowania za ofiary i modlitwę, dzięki którym możemy cieszyć się wykonaniem tylu inicjatyw duszpasterskich i ekonomicznych: Bóg zapłać!

  Kustosz sanktuarium Ks. Zbigniew Markowski

 8. Poniedziałek 3 stycznia Tysiąclecia 1-3 oraz Grunwaldzka 8- 14

  Wtorek 4 stycznia Tysiąclecia 21 – 31a

  Środa 5 stycznia: Tysiąclecia 31b oraz Grunwaldzka 11 – 24

  Czwartek 6 stycznia – NIE MA KOLĘDY!

  Piątek 7 stycznia: Tysiąclecia parzyste i nieparzyste, Kazimierza Wielkiego, Targowa, Wareńczyka, Jagiełły

  Poniedziałek 10 stycznia: Grabowa, Waryńskiego, Akacjowa, Klonowa, Wiązowa, Lipowa, Jarzębowa, Świerkowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Jesionowa

  Wtorek 11 stycznia: Wyspiańskiego, Szopena, Kasztanowa, Moniuszki

  Środa 12 stycznia: Sosnowa + Pacółtowo (ul. Leśna, Osiedlowa i Sielska), Broniewskiego, Podgórna, Piaskowa

  Czwartek 13 stycznia: Jagiellońska i Polanki, Wodna, Nad Drwęcą, Wjazdowa, 7 grudnia, 19 stycznia, Boczna, Rynek, Daszyńskiego, Kościuszki

  Piątek 14 stycznia: Piastowska, Korczaka 2a i Mickiewicza

  Poniedziałek 17 stycznia: Wojska Polskiego, Długa, Krótka, Cicha, Kwiatowa, Chrobrego, Sadowa, Krzywa, Ogrodowa, Norwida, Zatorze.

  Wtorek 18 stycznia: Korczaka (z wyjątkiem 2a), Groblica, Makuszyńskiego, Brzechwy, Zdrojowa, Gdyńska

  Środa 19 stycznia: Kornatki, Słoneczna, Mała Nawra, Na Wzgórzu, Przy Stoku, Międzygórze, Żwirki i Wigury, Podleśna, Brzozowa

  Czwartek 20 stycznia:. Konwaliowa, Magnoliowa, Storczykowa, Głogowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Orzeszkowej, Mechlina, Piękna

  Piątek 21 stycznia: Działyńskich, Sienkiewicza, Szkolna, 3 Maja, Okólna, Kościelna, Wąska

 

 

Ogłoszenia parafialne

NARODZENIE PAŃSKIE

25 grudnia

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt, pokoju serca oraz opieki Bożej Dzieciny. Kolekta przeznaczona na katedrę w Toruniu. W niedzielę niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – na każdej Mszy świętej będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

 2. Dziś i jutro (25.12 i 26.12) po Mszy św. o 11.30 zapraszamy dzieci na katechezy przy żłóbku

 3. Ofiary składane przy żłobku są przeznaczone na cele misyjne.

 4. Ze względu na panującą epidemie, wizyta duszpasterska, potocznie zwana kolędą, będzie miała inną formę niż tradycyjnie. W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

 5. Poniedziałek 27grudnia: Nawra, Nawra Ustronie i Lipowiec z wybud., Łąki Bratiańskie, NML: ul. Kamionki, Parkowa, Rolna, Kłosowa, Zbożowa, Kopernika

 6. Wtorek 28grudnia: Pacółtowo z wybud. i Kamionka wieś, Narutowicza i Kolejowa

 7. Środa 29grudnia: Marzęcice z wybud.,

 8. Czwartek 30grudnia: Mszanowska, Klasztorna, Grunwaldzka 93, Iławska i Mszanowo

 9. Piątek 31grudnia: NML: Grunwaldzka parzyste i nieparzyste, Grunwaldzka 9A, 42, 42 A, Żwirki i Wigury 2 A

 10. Nasi klerycy po mszach będą rozprowadzać seminaryjne czasopismo sługa, a także do nabycia płyta z pastorałkami w wykonaniu kleryków.

 11. Polecamy świąteczny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela do którego dołączony jest modlitewnik z kalendarzem katolika. Pod chórem łąkowska Pani, na ołtarzach bocznych Wiara, Patriotyzm i Sztuka. Bóg zapłać za ofiary.

 12. Życzenia Księdza Biskupa…

 13. KOLĘDA 2022R.

  W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17,00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Chcemy wędrować drogą synodalną z Ojcem Św. Franciszkiem i umacniać więź jedności pokoleń oraz atmosferę modlitwy jedni za drugich. Komu wyznaczone terminy nie odpowiadają może przyjść w inny dzień. Ofiary kolędowe składać będziemy na kolektę, a będą one przeznaczone na wkład własny drugiego projektu dotyczącego Chorągwi Działyńskich, którą umieścimy w Muzeum Parafialnym a rewitalizacji ulegnie jego otoczenie oraz otoczenie kościoła i plebanii. Bóg zapłać za zrozumienie.

  Poniedziałek 27grudnia: Nawra, Nawra Ustronie i Lipowiec z wybud., Łąki Bratiańskie, NML: ul. Kamionki, Parkowa, Rolna, Kłosowa, Zbożowa, Kopernika

  Wtorek 28grudnia: Pacółtowo z wybud. i Kamionka wieś, Narutowicza i Kolejowa

  Środa 29grudnia: Marzęcice z wybud.,

  Czwartek 30grudnia: Mszanowska, Klasztorna, Grunwaldzka 93, Iławska i Mszanowo

  Piątek 31grudnia: NML: Grunwaldzka parzyste i nieparzyste, Grunwaldzka 9A, 42, 42 A, Żwirki i Wigury 2 A

  Poniedziałek 3 stycznia Tysiąclecia 1-3 oraz Grunwaldzka 8- 14

  Wtorek 4 stycznia Tysiąclecia 21 – 31a

  Środa 5 stycznia: Tysiąclecia 31b oraz Grunwaldzka 11 – 24

  Czwartek 6 stycznia – NIE MA KOLĘDY!

  Piątek 7 stycznia: Tysiąclecia parzyste i nieparzyste, Kazimierza Wielkiego, Targowa, Wareńczyka, Jagiełły

  Poniedziałek 10 stycznia: Grabowa, Waryńskiego, Akacjowa, Klonowa, Wiązowa, Lipowa, Jarzębowa, Świerkowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Jesionowa

  Wtorek 11 stycznia: Wyspiańskiego, Szopena, Kasztanowa, Moniuszki

  Środa 12 stycznia: Sosnowa + Pacółtowo (ul. Leśna, Osiedlowa i Sielska), Broniewskiego, Podgórna, Piaskowa

  Czwartek 13 stycznia: Jagiellońska i Polanki, Wodna, Nad Drwęcą, Wjazdowa, 7 grudnia, 19 stycznia, Boczna, Rynek, Daszyńskiego, Kościuszki

  Piątek 14 stycznia: Piastowska, Korczaka 2a i Mickiewicza

  Poniedziałek 17 stycznia: Wojska Polskiego, Długa, Krótka, Cicha, Kwiatowa, Chrobrego, Sadowa, Krzywa, Ogrodowa, Norwida, Zatorze.

  Wtorek 18 stycznia: Korczaka (z wyjątkiem 2a), Groblica, Makuszyńskiego, Brzechwy, Zdrojowa, Gdyńska

  Środa 19 stycznia: Kornatki, Słoneczna, Mała Nawra, Na Wzgórzu, Przy Stoku, Międzygórze, Żwirki i Wigury, Podleśna, Brzozowa

  Czwartek 20 stycznia:. Konwaliowa, Magnoliowa, Storczykowa, Głogowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Orzeszkowej, Mechlina, Piękna

  Piątek 21 stycznia: Działyńskich, Sienkiewicza, Szkolna, 3 Maja, Okólna, Kościelna, Wąska

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia

 1. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych do piątku o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do czwartku o 17.00.

 2. We piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.00. Pasterka o godz. 24.00. Jest to jedyna Msza święta w roku o północy. Wszystkie inne Msze święte są wigilijne. Biuro parafialne czynne w piątek rano od 9.00-10.00

 3. W sobotę (25.12.) uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. W niedzielę drugie święto Bożego Narodzenia, kolekta przeznaczona na katedrę w Toruniu. Jest to niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – tego dnia na każdej Mszy świętej będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

 4. 25 i 26 grudnia po Mszy św. o 11.30 zapraszamy dzieci na katechezy przy żłóbku

 5. Ofiary składane przy żłobku są przeznaczone na cele misyjne.

 6. W tym roku opłatek na stół wigilijny nie będzie roznoszony po domach. Można go nabyć u pana kościelnego przed kościołem po Mszach Świętych lub w zakrystii.

 7. Ministranci rozprowadzają pod chórem za dobrowolną opłatą sianko, zachęcamy do zakupu.

 8. Pragniemy zaprosić na spowiedź świąteczną, całodzienną dla rozbicia liczebności penitentów. Odbędzie się ona nie w sobotę jak było co roku tylko bliżej świąt. Będziemy dyżurować z kapłanami z dekanatu, Kurzętnika i Brzozia Lubawskiego. od godz. 8.00 do godziny 18.00 w czwartek 23 grudnia. Bardzo prosimy wykorzystać tę sposobność, aby przygotować swoje serce na przyjście Zbawiciela.

 9. Wydarzenie synodalne na poziomie parafialnym dobiega końca. Ponieważ synod ten nie jest jakimś jednorazowym aktem, ale, jak podkreśla papież Franciszek – drogą, zapraszamy do wspólnego nią kroczenia wszystkich, którym bliskie jest dobro Kościoła. Uroczyste zakończenie etapu parafialnego na Mszy św. w poniedziałek o godz 18.00. Kolejne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych drogą w poniedziałek 3 stycznia o godz. 19:00 w Wincentówce.

 10. Wspólnota O. Pio zaprasza na uwielbienie oraz Mszę św. w czwartek 23.12 o godz. 17.30

 11. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego na 11 Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 19 grudnia 2021 r. na Targowisku Miejskim w godz. od 9-14.00. Ideą Jarmarku jest promocja lokalnej kultury i przedsiębiorczości Powiatu Nowomiejskiego. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w NML.

 12. Ze względu na panującą epidemie, wizyta duszpasterska, potocznie zwana kolędą, będzie miała inną formę niż tradycyjnie. W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17,00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Poniedziałek 27grudnia: Nawra, Nawra Ustronie i Lipowiec z wybud., Łąki Bratiańskie, NML: ul. Kamionki, Parkowa, Rolna, Kłosowa, Zbożowa, Kopernika

Wtorek 28grudnia: Pacółtowo z wybud. i Kamionka wieś, Narutowicza i Kolejowa

Środa 29grudnia: Marzęcice z wybud.,

Czwartek 30grudnia: Mszanowska, Klasztorna, Grunwaldzka 93, Iławska i Mszanowo

Piątek 31grudnia: NML: Grunwaldzka parzyste i nieparzyste, Grunwaldzka 9A, 42, 42 A, Żwirki i Wigury 2 A

 1. Podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w pogrzebie śp. Barbary Fac z domu Domżalskiej, który odbył się w Bydgoszczy. Dziękujemy za wsparcie, obecność i kwiaty. Msza św. w naszej Parafii w 30 d.p.p odbędzie się 10.01.2022 r. o godz. 18.00. Dziękują rodzice.

 2. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego Niedziela w którym przeczytamy takie artykuły jak: Sprawdzian z patriotyzmu, Miłująca i darmowa, Czas się przebudzić. Na ołtarzach bocznych Wiara, Patriotyzm i Sztuka. Bóg zapłać za ofiary.

KOLĘDA 2022R.

W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17,00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta. Chcemy wędrować drogą synodalną z Ojcem Św. Franciszkiem i umacniać więź jedności pokoleń oraz atmosferę modlitwy jedni za drugich. Komu wyznaczone terminy nie odpowiadają może przyjść w inny dzień. Ofiary kolędowe składać będziemy na kolektę, a będą one przeznaczone na wkład własny drugiego projektu dotyczącego Chorągwi Działyńskich, którą umieścimy w Muzeum Parafialnym a rewitalizacji ulegnie jego otoczenie oraz otoczenie kościoła i plebanii. Bóg zapłać za zrozumienie.

Poniedziałek 27grudnia: Nawra, Nawra Ustronie i Lipowiec z wybud., Łąki Bratiańskie, NML: ul. Kamionki, Parkowa, Rolna, Kłosowa, Zbożowa, Kopernika

Wtorek 28grudnia: Pacółtowo z wybud. i Kamionka wieś, Narutowicza i Kolejowa

Środa 29grudnia: Marzęcice z wybud.,

Czwartek 30grudnia: Mszanowska, Klasztorna, Grunwaldzka 93, Iławska i Mszanowo

Piątek 31grudnia: NML: Grunwaldzka parzyste i nieparzyste, Grunwaldzka 9A, 42, 42 A, Żwirki i Wigury 2 A

Poniedziałek 3 stycznia Tysiąclecia 1-3 oraz Grunwaldzka 8- 14

Wtorek 4 stycznia Tysiąclecia 21 – 31a

Środa 5 stycznia: Tysiąclecia 31b oraz Grunwaldzka 11 – 24

Czwartek 6 stycznia – NIE MA KOLĘDY!

Piątek 7 stycznia: Tysiąclecia parzyste i nieparzyste, Kazimierza Wielkiego, Targowa, Wareńczyka, Jagiełły

Poniedziałek 10 stycznia: Grabowa, Waryńskiego, Akacjowa, Klonowa, Wiązowa, Lipowa, Jarzębowa, Świerkowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Jesionowa

Wtorek 11 stycznia: Wyspiańskiego, Szopena, Kasztanowa, Moniuszki

Środa 12 stycznia: Sosnowa + Pacółtowo (ul. Leśna, Osiedlowa i Sielska), Broniewskiego, Podgórna, Piaskowa

Czwartek 13 stycznia: Jagiellońska i Polanki, Wodna, Nad Drwęcą, Wjazdowa, 7 grudnia, 19 stycznia, Boczna, Rynek, Daszyńskiego, Kościuszki

Piątek 14 stycznia: Piastowska, Korczaka 2a i Mickiewicza

Poniedziałek 17 stycznia: Wojska Polskiego, Długa, Krótka, Cicha, Kwiatowa, Chrobrego, Sadowa, Krzywa, Ogrodowa, Norwida, Zatorze.

Wtorek 18 stycznia: Korczaka (z wyjątkiem 2a), Groblica, Makuszyńskiego, Brzechwy, Zdrojowa, Gdyńska

Środa 19 stycznia: Kornatki, Słoneczna, Mała Nawra, Na Wzgórzu, Przy Stoku, Międzygórze, Żwirki i Wigury, Podleśna, Brzozowa

Czwartek 20 stycznia:. Konwaliowa, Magnoliowa, Storczykowa, Głogowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Orzeszkowej, Mechlina, Piękna

Piątek 21 stycznia: Działyńskich, Sienkiewicza, Szkolna, 3 Maja, Okólna, Kościelna, Wąska

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia

 1. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych do soboty o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.

 2. Od 12-18 grudnia będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskich rodzin.

 3. Pragniemy zaprosić na spowiedź świąteczną, całodzienną dla rozbicia liczebności penitentów. Odbędzie się ona nie w sobotę jak było co roku tylko bliżej świąt. Będziemy dyżurować z kapłanami z dekanatu, Kurzętnika i Brzozia Lubawskiego. od godz. 8.00 do godziny 18.00 w czwartek 23 grudnia. Bardzo prosimy wykorzystać tę sposobność, aby przygotować swoje serce na przyjście Zbawiciela.

 4. W sobotę – 18 grudnia – od godziny 9.00 odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

 5. W tym roku opłatek na stół wigilijny nie będzie roznoszony po domach. Można go nabyć u pana kościelnego przed kościołem po Mszach Świętych lub w zakrystii. Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 8 i 16 zł.

 6. Trwa wydarzenie synodalne na poziomie parafialnym. Ponieważ synod ten nie jest jakimś jednorazowym aktem, ale, jak podkreśla papież Franciszek – drogą, zapraszamy do wspólnego nią kroczenia wszystkich, którym bliskie jest dobro Kościoła. Kolejne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych synodem w poniedziałek o godz. 19:00 w Wincentówce.

 7. Nauka dla rodziców i chrzestnych na zbliżające się chrzty w czwartek 23 grudnia o 16.00 w salce parafialnej.

 8. Ze względu na panującą epidemie, wizyta duszpasterska, potocznie zwana kolędą, będzie miała inną formę niż tradycyjnie. W zwyczajnym czasie poświątecznym będziemy odprawiać Msze Kolędowe w kościele, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17,00 wg planu kolędowego. Zapraszamy rodziny, waszych sąsiadów i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Poniedziałek 27grudnia: Nawra, Nawra Ustronie i Lipowiec z wybud., Łąki Bratiańskie, NML: ul. Kamionki, Parkowa, Rolna, Kłosowa, Zbożowa, Kopernika

Wtorek 28grudnia: Pacółtowo z wybud. i Kamionka wieś, Narutowicza i Kolejowa

Środa 29grudnia: Marzęcice z wybud.,

Czwartek 30grudnia: Mszanowska, Klasztorna, Grunwaldzka 93, Iławska i Mszanowo

Piątek 31grudnia: NML: Grunwaldzka parzyste i nieparzyste, Grunwaldzka 9A, 42, 42 A, Żwirki i Wigury 2 A

 1. Podziękowanie za udział w pogrzebie. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom i wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze naszej kochanej mamy, babci + Stanisławy Fijałkowskiej. Szczerze dziękujemy Księdzu Władysławowi za poprowadzenie ceremonii pogrzebowej. Dziękujemy również ks. Robertowi za modlitwę i wsparcie duchowe w czasie choroby naszej mamy. Serdeczne Bóg zapłać. Córki z rodzinami.

 2. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Nowomiejskiego na 11 Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 19 grudnia 2021 r. na Targowisku Miejskim w godz. od 9-14.00. Ideą Jarmarku jest promocja lokalnej kultury i przedsiębiorczości Powiatu Nowomiejskiego. Organizatorem jest Starostwo Powiatowe w NML.

 1. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: Wracają, skąd ich ród, Dusza ludzka jest nieśmiertelna, Mocne wołanie do świata, na bocznych ołtarzach można odbierać też Dobre Nowiny za dobrowolną opłatą .

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2021

 1. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel możemy złożyć ofiary do puszek przed kościołem.

 2. Rekolekcje Adwentowe głosi O. Redemptorysta z Gliwic Mariusz Więckiewicz. Serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na cele Zgromadzenia O. Redemptorystów.

 3. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.

 4. W wtorek modlić się będziemy za pomordowanych Nowomieszczan Mszą św. o godz. 12-tej.

 5. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia MB. Msze Św. oraz modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej, dodatkowa Msza św. o 10.00, obchodzimy zakończenie roku św. Józefa podczas którego zostanie odczytany Akt zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Wspólnota modlitewna św. Ojca Pio zaprasza DO BAZYLIKI NA Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00

 6. W najbliższą Niedzielę 12 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie łańcuszka i medalika dzieci do pierwszej komunii św. W wypadku gdy dziecko jest na kwarantannie, rodzic może przyjść do poświęcenia łańcuszka z medalikiem.

 7. Wspólnota Katolicka Przymierze Miłosierdzia w Toruniu zaprasza na Warsztaty/ Rekolekcje dla osób w wieku 16-36 lat 11-12 XII 2021 r.

 8. Tygodnik Katolicki Niedziela obchodzi 95 rocznicę utworzenia i 40 rocznicę reaktywacji. Redakcja przekazuje wszystkim czytelnikom wyrazy wdzięczności. Ze względu na znaczący wzrost cen papieru i ogólnych kosztów druku, zmuszeni jesteśmy zwiększyć cenę egzemplarza na 8 zł. Od stycznia zwiększona zostanie objętość tematyczna każdego numeru.

 9. W tym roku opłatek na stół wigilijny nie będzie roznoszony po domach. Można go nabyć u Pana kościelnego przed kościołem po Mszach Świętych lub w zakrystii.

 10. Przed kościołem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 8 i 16 zł.
 11. Trwa wydarzenie synodalne na poziomie parafialnym. Ponieważ synod ten nie jest jakimś jednorazowym aktem, ale, jak podkreśla papież Franciszek – drogą, zapraszamy do wspólnego nią kroczenia wszystkich, którym bliskie jest dobro Kościoła. Kolejne spotkanie dla wszystkich zainteresowanych synodem w poniedziałek o godz. 19:00 w Wincentówce.

 12. Kino Harmonia zaprasza na Film Nędzarz i Madam, który odbędzie się 11 grudnia o 17.45

 13. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy: To jest Radio Maryja, a nie radio Tadeusz, Niepokalanie poczęta co to znaczy?, Syn Boży stał się człowiekiem. Na ołtarzach bocznych Wiara Patriotyzm i Sztuka, można odbierać też Dobre Nowiny za dobrowolną opłatą – są

dwa nr-y kolejne

 

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

28 Listopada

 

 1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych o godz. 6.15; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które w naszej parafii odbywają się w I i II niedzielę Adwentu. Rekolekcje prowadzi O. Redemptorysta z Gliwic Mariusz Więckiewicz. Dzisiaj też, dokona uroczystego poświęcenia relikwii Bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego Ks. Mariusz Klimek, który będzie przewodniczył uroczystościom o godz. 13.00. Po Mszy św. Koncert Caeciliański chórów, które prowadzi nasz P. Organista. Usłyszymy Kantatę ,, Alleluja Christus Rex” Piotra Tomasza Harasimiuka.

 2. 30 listopada po Mszy świętej wieczornej na zakończenie Dni odpustów za zmarłych odbędzie się procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

 3. Jesteśmy na Drodze Synodalnej Parafii. Nasze spotkanie odbędzie się poniedziałek po Mszy św. wieczornej 29 listopada , gdzie będziemy modlili się o realizację naszych postulatów Synodalnych, które złożymy na piśmie na ołtarzu. Zapraszamy w tym dniu wszystkich uczestników dotychczasowych spotkań i składających indywidualne ankiety.

 4. W tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek św. Andrzeja Ap. W tym tygodniu przypadają również pierwsze dni miesiąca grudnia. Msze wotywne tradycyjnie o godz. 8.00. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 16.30. W sobotę od godziny 9.00 księża odwiedzą swoich chorych.

 5. W Sobotę (04.12.) po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na różaniec Łąkowski.

 6. Bierzmowani maja swoje spotkanie w sobotę po Mszy wieczornej w kościele.

 7. Terenowe Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na XXX rocznicę Radia Maryja 4 grudnia br. koszt ok 40 zł, zapisy w Biurze Radia Maryja i Biurze parafialnym w godz. urzędowania. Wyjazd z parkingu przy armatkach o godz. 7,3o. Jeszcze są wolne miejsca. Zapraszamy.

 8. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, katechetom i Księżom oraz młodzieży ze szk. muzycznej, którzy pięknie przygotowali i zaprezentowali, również w TV Eltronik „X-te Zaduszki Tomaszowe”. Wszystkim składamy serdeczną wdzięczność.

 9. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Brzoziu Lubawskim organizuje pielgrzymkę ,, Sanktuaria Południowej Europy w dniach od 26.06 do 06.07. 2022 r. Cena 4390 zł więcej informacji na plakacie.

 10. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela w którym przeczytamy ,,Daje życie i zobowiązuje’’, ,,Z mediów uczynił narzędzie’’, ,,Są Trzy Osoby Boskie’’. Na ołtarzach bocznych Wiara Patriotyzm i Sztuka, można odbierać też Dobre Nowiny za dobrowolną opłatą – są dwa nr-y kolejne, natomiast pod chórem nabyć gazetkę parafialnąŁąkowska Pani”.