XXV Niedziela Zwykła
24 września 2017 roku

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek wspomnienie św. Wacława; w piątek święto śśw. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
2. Dnia 26 września (wtorek) po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
3. Podobnie jak w poprzednich latach, nasza parafia włącza się w ogólnoświatową modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Odbędzie się ona w czwartek 28 września o godz. 15.00. Będziemy się modlić na Rynku naszego miasta. Zachęcamy do ochoczego udziału w tym wydarzeniu.
4. W czwartek – 28 września o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za śp. Krzysztofa Falkowskiego w 1 rocznicę śmierci.
5. W piątek – 29 września o godzinie 18.00 oraz 1 października o godzinie 7.00 Msza święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.
6. W sobotę – 30 września o godz. 16.00 w salce parafialnej odbędzie się nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
7. Za tydzień w niedzielę (01.10.2017) odbędzie się przed i po mszach świętych zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
8. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik. Serdecznie zachęcamy do żarliwej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45, natomiast w sobotę i niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Różaniec na ulicy Narutowicza u p. Cichackich i Karbowskich codziennie o godz. 17.00, na ulicy Kasztanowej codziennie o godz. 18.00, natomiast przy figurze w Pacółtowie o godzinie 17.00.
9. W poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy świętej odbywają się katechezy drogi neokatechumenalnej na które serdecznie zapraszamy.
10. Zapraszamy serdecznie do świetlicy „Wincentówka” na zajęcia dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze. Zapisy odbędą się w czwartek – 28 września od godziny 16.00 do 18.00.
11. Od poniedziałku do piątku włącznie można składać do garażu przy plebanii płody rolne, które przekażemy dla Seminarium Duchownego w Toruniu oraz dla Brodnickiego Centrum Caritas. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Prosimy o podanie treści intencji mszalnych w biurze parafialnym najpóźniej 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem. W przeciwnym razie wszelkie rezerwacje zostaną anulowane.
13. W dniu 25 września (poniedziałek) od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej „Eskulap” przy ul. Grunwaldzkiej 3A w NML odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
14. Podziękowanie Księdzu Proboszczowi za uroczyste odprawienie Mszy świętej, Panu Organiście z okazji złotego Jubileuszu Jadwigi i Maksymiliana Lesińskich oraz za złożone życzenia i kwiaty znajomym i rodzinie składają jubilaci wraz z ofiarą na kościół.
15. Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Wandy Nehring-Zakrzewskiej księdzu, Panu Organiście, Pani dr Dorocie Górskiej za długoletnią opiekę, znajomym, sąsiadom składa rodzina załączając ofiarę na kościół.
16. Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone szkolnictwu wyższemu oraz dodatek dla seniora – „Niezbędnik emeryta” dla 60-i 65-latków dotyczący przywrócenia wieku emerytalnego.