OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXIX Niedziela Zwykła

(19.10.2014 r.)

• W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek św. Jana Kantego, biskupa, wspomnienie, we wtorek bł. Jakuba Strzemię, biskupa, wspomnienie, w środę św. Jana Pawła II, papieża, wspomnienie, (Msze święte tego dnia przy ołtarzu Świętego). W przyszłą niedzielę 26 października Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła, w tym dniu będziemy się modlić za budowniczych naszej świątyni, za tych, którzy przez wszystkie wieki aż do dnia dzisiejszego przyczyniali się i przyczyniają obecnie dla dobra materialnego i duchowego naszego kościoła. Dzisiaj rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny, obchodzony od 1926 roku, kiedy papież Pius XI na prośbę papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary ogłosił „Dzień Modlitwy i upowszechniania idei misyjnej”. Kolekta dnia dzisiejszego przeznaczona będzie na potrzeby Misji świętych.

• Modlitwa różańcowa – z udziałem dzieci o godz. 17.00, z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 17.45 na zakończenie adoracji. Różaniec także codziennie na ul. Kasztanowej o godz. 18.00. Nawiązując do objawień maryjnych, które miały miejsce na przestrzeni wieków i w różnych miejscach świata wyłania się jedno szczególne wołanie Maryi, Matki Bożej: „Czyńcie pokutę za swoje grzechy i odmawiajcie różaniec”. Jako wspólnota parafialna starajmy się odpowiedzieć owocnie na to wezwanie obecnością całych rodzin.

• W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, która przypada w sobotę 1 listopada chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy za tydzień 25 października od godz. 9.00, również nauka przed chrztem odbędzie się za tydzień 25 października o godz. 16.00 w salce parafialnej.

• Pozostało jeszcze 21 miejsc na naszą wakacyjną pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się  w dniach od 6 do 13 lipca 2015 r. Koszt pielgrzymki to 2750 zł i 80 euro. Na cenę składa się przelot samolotem z Okęcia w Warszawie do Rzymu i z powrotem, noclegi w hotelu w samym centrum Rzymu, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie, bilety komunikacji miejskiej i bilety wstępu do zwiedzanych zabytków oraz muzeów. W programie oprócz zwiedzania głównych zabytków Rzymu jest przewidziane również uczestnictwo w niedzielnej modlitwie Anioł Pański oraz audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem, jeśli takowa będzie się odbywała w okresie wakacyjnym. Dla chętnych będzie również możliwość jednodniowego wypoczynku nad Morzem Śródziemnym nieopodal Rzymu. Szczegółowy program można odnaleźć na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą zaliczki w wysokości 250zł. Wszelkie informacje odnośnie wyjazdu można uzyskać u ks. Michała.

• Parafia w Brzoziu Lubawskim organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 15 do 22 marca 2015 r. Koszt pielgrzymki to 3300 zł plus 100 $. Zapisy w biurze parafialnym w Brzoziu Lubawskim lub telefonicznie 56 474 08 24 do 26 października br. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

• W tym tygodniu można już zamawiać Msze święte na rok 2015, jak i składać wypominki roczne oraz jednorazowe.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Zbigniewa Prelli rodzinie, kapłanom, chórowi „św. Cecylii” i „Harmonia”, zakładowi pogrzebowemu „Requiem”, myśliwym, delegacjom, znajomym, sąsiadom składa Rodzina zmarłego załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Urszuli Wituchowskiej rodzinie, chórowi, wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze tygodnika Niedziela m.in. artykuły o Ojcu Świętym Pawle VI w dniu Jego beatyfikacji oraz artykuł „By z tej śmierci wyrosło dobro” w XXX Rocznicę Śmierci Męczeńskiej Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00