OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela, Podwyższenie Krzyża Świętego, Święto

(14.09.2014 r.)

• W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej (odpust w Boleszynie), we wtorek św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika, wspomnienie, w czwartek św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, święto, w sobotę św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hassang i Towarzyszy Męczenników, wspomnienie.

• Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Świętej Rodziny w Kaliszu, która odbędzie się w czwartek 2 października o godz. 12.00, koszt wyjazdu wynosi 60 zł. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkie wspólnoty parafialne ze szczególnym uwzględnieniem młodych małżeństw, które przez katechezę z Księdzem Proboszczem przygotowywały się do sakramentu małżeństwa. Pragniemy przez tę pielgrzymkę odnawiać zawierzenie naszych rodzin i sakramentu małżeństwa. Jeśli nie udałoby się uzyskać zwolnienia z pracy na ten dzień, to polecamy również pielgrzymkę rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się z soboty na niedzielę (z 27 na 28 września), wyjazd w sobotę 27 września o godz. 9.00 sprzed Zajazdu.

• Ksiądz Rektor WSD w Toruniu wraz całą wspólnotą seminaryjną oraz nasza Wincentówka proszą o zbiórkę płodów rolnych, które można składać do garażu przy plebanii, do soboty 20 września włącznie. Za wszelkie dary złożone na te cele serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać.

• Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Górznie wraz internatem zaprasza uczniów na obecny rok szkolny 2014/2015. Są jeszcze wolne miejsca. Warto zaznaczyć, że misją szkoły jest integralny rozwój osoby ludzkiej, zarówno intelektualny jak i duchowy. Dodatkowe szczegóły są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

• I Ogólnopolski Mityng w Skoku Wzwyż połączony z festynem szkolnym oraz Dniem Dawcy Szpiku Kostnego odbędzie się w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w środę 17 września od godz. 13.00. Potencjalni dawcy szpiku kostnego (rejestracja polega na pobraniu próbki śliny) powinni mieć przy sobie dowód osobisty. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

• Nasza Wincentówka zostanie otwarta od poniedziałku 15 września b.r. Z powodu koniecznego remontu nie mogliśmy wydawać dotąd posiłków i udzielać opieki nad dziećmi. Ogłaszamy nowy nabór dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. Karty zgłoszenia znajdują się w biurze parafialnym. Świetlicą od tego roku będzie się opiekował ks. Michał.

• Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Kurzętniku informuje, że rozpoczął realizację projektów „Równi na rynku pracy”. Działania adresowane są przede wszystkim do młodzieży nie uczącej się, od 18 do 24 roku życia,  znajdującej się w najtrudniejszej sytuacji życiowej z powodów uwarunkowań rodzinnych lub środowiskowych w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych i nabycia umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy i gwarantujących udany start życiowy. Zgłoszenia od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.45 w Ośrodku Szkolenia Zawodowego, w Kurzętniku, przy ul. Kościuszki 17 Dodatkowe informacje umieszczone są w gablocie ogłoszeń jak i na naszej stronie internetowej.

• Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.

• Msza święta w intencji + Pawła Gorzka od pracowników i Dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brodnicy odbędzie się we wtorek 16 września o godz. 18.00.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Henryka Przybyłowskiego rodzinie, sąsiadom, znajomym, delegacjom, kapłanom, zakładowi pogrzebowemu Requiem składa Rodzina zmarłego załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Kazimiery Mówińskiej rodzinie, sąsiadom, znajomym, przyjaciołom składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze tygodnika Niedziela m.in. artykuły: „Krzyż – klucz do europejskiej tożsamości” oraz  „Dostałem wiarę i czegóż więcej trzeba” rzecz o ks. Stefanie Ceberku, który kilka lat temu głosił rekolekcje w naszej parafii.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00