OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIV Niedziela Zwykła

(07.07.2014 r.)

• W tym tygodniu obchodzić będziemy:we wtorek św. Jana Dukli, prezbitera, wspomnienie, w piątek św. Benedykta, opata, Patrona Europy, święto, w sobotę św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, wspomnienie.

• W związku z czasem wakacji przypominamy o obowiązku praktykowania Niedzieli jako Dnia Pańskiego, w którym uczestniczymy we Mszy świętej, gromadząc się na słuchaniu Słowa Bożego i przyjmując Komunię świętą. Mówi nam o tym trzecie przykazanie Boże „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”, a także pierwsze przykazanie kościelne „W niedzielę i święta we Mszy świętej nabożnie uczestniczyć oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych”. Pamiętajmy również o właściwym i godnym stroju na liturgiczne celebracje.

• W ramach przygotowania do 250 rocznicy wprowadzenia na ziemiach polskich liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa (6 lutego 2015 r.) zachęcamy dzieci, młodzież, ale także dorosłych i ludzi starszych do praktykowania pierwszych piątków miesiąca jako dnia spowiedzi świętej i komunii świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za wszelkie zniewagi, oziębłość religijną, łamanie przykazań Bożych i kościelnych. Niech będzie to zarazem nasze osobiste, rodzinne i parafialne przygotowanie na celebrację w/w uroczystości.

• Rozpoczynamy w tym tygodniu prace remontowe dachu kościoła. Prosimy Parafian o przestrzeganie bezpieczeństwa i stosowanie się do wskazań firmy budowlanej. Rodziców prosimy o troskliwą opiekę nad dziećmi, z którymi przychodzicie do kościoła, aby chronić je przed niebezpieczeństwem! Również wzajemnie pomagajmy sobie w zachowaniu odległości od prac wysokościowych - zawsze może coś wypaść z ręki pracownika. Konieczna jest ostrożność! Bardzo prosimy o taką wyrozumiałość naszych Parafian. Bóg zapłać!

• W przyszłą niedzielę 13 lipca kolekta gospodarcza, którą polecamy ofiarności naszych parafian.

• W piątek 11 lipca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji pielgrzymów udających się do Włoch. Wyjazd pielgrzymki 12 lipca w sobotę o godz. 1.30 z parkingu parafialnego przy ul. Działyńskich. Do piątku można jeszcze składać intencje pielgrzymkowe do pudełka, które umieszczone jest w kaplicy Działyńskich.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Edmunda Pałkowskiego rodzinie, znajomym sąsiadom, przyjaciołom, wszystkim uczestnikom pogrzebu składa Rodzina zmarłego załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Pawła Gorzka rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom, znajomym, wszystkim delegacjom, kapłanom, zakładowi pogrzebowemu „Requiem”, pracownikom Służby Zdrowia, strażakom OSP i PSP, a w szczególności Druhom z Marzęcic oraz Kołu Gospodyń Wiejskich składa Rodzina zmarłego załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Zapraszamy do zakupu tygodnika katolickiego Niedziela, w którym przeczytamy m.in. „Święty, który uprawiał Europę” oraz „Siła polskiej tożsamości”. Do nabycia również miesięcznik rodzin katolickich „Nasza Arka” poświęcony św. Ignacemu Loyoli, założycielu zgromadzenia Jezuitów.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00