OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

III Niedziela Adwentu

(14.12.2014 r.)

• Trwamy w błogosławionym czasie Adwentu, przygotowującym nas na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Jego Narodzenia. Dzisiaj kolejne nauki rekolekcyjne, wygłasza je o. Marek Grzelczak, dominikanin z Tarnobrzegu. Stąd kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby oo. Dominikanów. Roraty z udziałem młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 6.15, z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w kaplicy szpitalnej codziennie o godz. 6.30. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w adwentowych czuwaniach. W sobotę nasza parafialna Spowiedź święta w godzinach przedpołudniowych od 8.30 do 10.00 i w godzinach popołudniowych od 16.30 do 18.00. Prosimy skorzystać z tego wyznaczonego czasu spowiedzi, gdy będzie większa ilość kapłanów z naszego dekanatu, aby później nie tworzyć kolejek bezpośrednio przed świętami.

• Z Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy również naszą parafialną akcję „Drzewko miłości”. Przynosimy zapisane na karteczkach opatrzonych imieniem i nazwiskiem, dokładnym adresem prośby o konkretne paczki i wrzucamy do pudełka umieszczonego pod drzewkiem. Następnie ponumerowane prośby zostaną umieszczone na bombkach i zawieszone na drzewku do realizacji. Zrealizowane paczki wraz numerem bombki przynosimy do biura parafialnego. W ten właśnie sposób możemy realizować potrzeby naszych braci i sióstr w Chrystusie, wypełniając  zarazem przykazanie miłości bliźniego.

• Pan Kościelny z ministrantami roznosi opłatek wigilijny wraz z tegorocznym planem kolęd. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

• Spotkanie opłatkowe pielgrzymów na Jasną Górę i do Ostrej Bramy odbędzie się w piątek 19 grudnia br., o godz. 19.00.

• Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie organizuje w czasie Adwentu katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa tzw. kurs przedmałżeński. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 17.30.

• Zarząd Komitetu Rozbudowy Szpitala wraz z Dyrekcją Szpitala Powiatowego w NML serdecznie zapraszają członków organizacji i sympatyków na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 16 grudnia 2014 r., o godz. 16.00 w Miejskim Centrum Kultury w NML.

• Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” Kirche In Not, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt można składać przy garażu na plebanii w czwartek 18 grudnia do godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy do tej formy pomocy misyjnej, pozbywając się kłopotu z utylizacją w/w sprzętu, a zarazem dokładając swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie.

• Starostwo Powiatowe w NML zaprasza wszystkich mieszkańców NML i okolic na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się na naszym Rynku dzisiaj w godz. od 10 do 14.

• Podziękowanie za udział w pogrzebach śp. Marii Szypniewskiej, śp. Gerarda Deka, śp. Ludwika Kozłowskiego rodzinie, kapłanom, delegacjom, hospicjum, pani dr Paśko, pani pielęgniarce Zadura, znajomym, sąsiadom, przyjaciołom składają Rodziny zmarłych załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze tygodnika Niedziela m.in. artykuły: „Europo wróć do źródeł, ocalaj swą duszę” oraz „Młodzi potrzebują Skały”. Do nabycia również miesięcznik rodzin katolickich „Nasza Arka” poświęcony bł. Edmundowi Bojanowskiem,  kalendarze z Ojcem Świętym Franciszkiem na rok 2015 w cenie 4 zł oraz świece wigilijne Caritas, mała w cenie 8 zł, duża w cenie 12 zł. Na ołtarzach bocznych za dobrowolną ofiarą nowy numer miesięcznika kulturalnego „Wiara, patriotyzm i sztuka”.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00