Get Adobe Flash player

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu

(27.11.2016 r.)

 

 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem: „Idźcie i głoście”, a także wchodzimy w okres Adwentu, który jest czasem przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Roraty w naszej bazylice dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, będziemy w tym roku rozważać objawienia Matki Bożej z Fatimy, roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, w kaplicy szpitalnej od poniedziałku do soboty o 6.30.

 • W tym tygodniu będziemy wspominać : we wtorek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, misjonarza z Peru (tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństw do św. Jana Pawła II, gdyż będziemy czcić relikwie bł. Zbigniewa, które posiadamy w naszej parafii), w środę św. Andrzeja Apostoła – święto, w sobotę św. Franciszka Ksawerego – wspomnienie. W tym tygodniu przypadają również pierwsze dni miesiąca grudnia. Msze wotywne o godz. 8.00. W piątek spowiedź dla dzieci i dorosłych o godz. 16.15. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00, natomiast o godz. 16.00 nauka przed chrztem w salce parafialnej. W niedzielę 4 listopada po Mszy św. wieczornej procesja łąkowska.

 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 • W drugą i trzecią niedzielę adwentu będziemy przeżywali w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. kan. Mirosław Owczarek, proboszcz z Rybna.

 • W Rybnie odbywa się kurs przedmałżeński w soboty adwentowe o godz. 17.00.

 • W IV Niedzielę Adwentu będziemy gościć w naszej wspólnocie rodziny z Domowego Kościoła naszej diecezji, które podczas Mszy świętych będą głosiły świadectwa o przynależności do tej wspólnoty.

 • Pan Kościelny wraz z ministrantami będzie roznosił pod domach opłatek na stół wigilijny, w który prosimy się zaopatrywać za dobrowolną ofiarą.

 • We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się w świetlicy spotkanie pielgrzymów, którzy w styczniu udadzą się do Fatimy.

 • Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy do wzięcia udziału w naszej parafialnej akcji charytatywnej „choinka miłości”. Pod choinką przed prezbiterium można składać prośby o prezenty dla rodzin ubogich (prosimy na karteczce napisać konkretne produkty, a także podać adres pod który ma zostać dostarczona paczka). Prośby będą wywieszone na choince w formie bombek, które prosimy zabierać do domu, aby zrealizować prezent. Przygotowane prezenty przynosimy do biura parafialnego wraz z bombką.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz książek religijnych. Jednocześnie przypominamy, że nasza parafialna biblioteka jest czynna w środy od 9.00 do 11.00 oraz piątki od 16.00 do 18.00.

 • Podziękowanie za nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej składają mieszkańcy bloku przy ul. Tysiąclecia 21a. Msza dziękczynna za nawiedzenie odbędzie się 18 grudnia o godz. 18.00.

 • Podziękowanie za troskliwą opiekę w chorobie naszej ś.p. cioci Henryki Korzeniewskiej, lekarzom, pani Jolancie Szulc i Mirosławie Paśko, pielęgniarce i opiekunkom, a w szczególności przyjaciółce Jadwidze, oraz za liczny udział w pogrzebie, znajomym, sąsiadom, Róży św. Antoniego, delegacji Sybiraków i rodzinie składają pogrążeni w smutku najbliżsi.

 • Podziękowanie za udział w pogrzebie ś.p. Zbigniewa Szwejkowskiego, krewnym, przyjaciołom i znajomym składa rodzina załączając ofiarę na rzecz kościoła.

 • Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in.. artykuły związane z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Na bocznych ołtarzach prosimy dzieci i młodzież o zabranie bezpłatnych książeczek z rachunkiem sumienia. Jest to owoc roku Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy szczególnie rodziców, aby wskazali dzieciom te książeczki i zabrali do domów, aby stały się one pomocą w przygotowaniu do sakramentu pokuty i pojednania. Pod chórem można również nabyć naszą parafialną gazetkę „Łąkowska Pani”.

 • Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, która jest przeznaczona dla ks. Jacka na potrzeby misji. Jednocześnie przypominamy, że dzisiaj o godz. 18.00 ks. Jacek odprawi swoją pożegnalną Mszę świętą. 

 

Msze święte

w niedziele: 
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00

w święta: 
6.30, 8.00, 10.00, 17.00, i 18.00

w dni powszednie:
6.30, 8.00 i 18.00

 

Adres:

ul. Kościelna 10
13-300 Nowe Miasto Lubawskie

woj. warmińsko-mazurskie

364310
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
W sumie
262
239
2127
359546
718
10670
364310

Your IP: 54.211.5.239
Server Time: 2016-12-03 19:39:14