OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

(23.04.2017 r.)

• Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na koronkę do naszej bazyliki na godz. 15.00. W tym tygodniu będziemy obchodzić w poniedziałek święto św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Najbliższa niedziela, 30 kwietnia, jest Niedzielą Biblijną. W tym roku odbędzie się po raz pierwszy Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zapraszamy zatem tego dnia do naszej bazyliki na godz. 15.00, na nabożeństwo, podczas którego będziemy czytali List św. Pawła Apostoła do Galatów.

• Procesje wielkanocne będziemy odprawiać co tydzień na kolejnych Mszach świętych począwszy od dnia dzisiejszego od Mszy świętej o godz. 7.00.

• Od poniedziałku 24 kwietnia, rozpoczynamy odprawianie Mszy św. gregoriańskich za śp. ks. kan. Zenona Skomskiego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.

• W maju, w dni nieparzyste o godz. 19.00 będziemy się spotykać przy figurach Maryjnych i rozważać życie oraz świętość brata Alberta Chmielowskiego. Otrzymamy również błogosławieństwo jego relikwiami. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

• Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim oraz Parafia Rzymsko-Katolicka zapraszają do udziału w VII Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo”, który odbędzie się 13 maja 2017 r. Kartę zgłoszenia należy przesłać lub dostarczyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie do 29 kwietnia na adres Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Wszelkie potrzebne materiały można znaleźć na stronie MCK oraz naszej parafii.

• Dzisiaj po zakończeniu Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu. Można również wysłać SMS o treści SYRIA, na numer podany w gablocie ogłoszeń.

• Do końca kwietnia można się jeszcze zapisywać na wakacyjną pielgrzymkę do Krakowa i okolic. Jeśli do tego czasu nie uzbieramy wystarczającej ilości osób, wyjazd zostanie odwołany. Szczegółowy program jest umieszczony na naszej stronie internetowej.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Edwarda Woźniak, pani Bożenie Steinborn oraz rodzinie, znajomym, przyjaciołom, kolegom, składa rodzina załączając ofiarę na rzecz kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Elżbiety Maciag, pani dr Aleksandrze Dembowskiej Nieścigorskiej, zakładowi pogrzebowemu Requiem, księżom, rodzinie, znajomym i sąsiadom, składa syn z rodziną załączając ofiarę na rzecz kościoła.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika Niedziela znajdziemy między innymi artykuły związane z Bożym Miłosierdziem.. Na ołtarzach bocznych jest do nabycia za dobrowolną ofiarą nowy numer miesięcznika Wiara Patriotyzm i Sztuka, a także gazeta Dobre Nowiny.

w niedziele:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00