OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

(22.05.2016 r.)

• Otrzymaliśmy w postulacji generalnej OO. Franciszkanów w Rzymie relikwie Bl. Zbigniewa dla kultu w naszym kościele, ale i czci, którą chcemy wyrazić wobec tego imienia, które dotąd nie miało swojego Patrona. Będziemy podczas majówek modlić się i rozważać życie i męczeństwo Bł. Zbigniewa oraz błogosławić Jego Relikwią! Przy figurkach spotykamy się  w dni nieparzyste o godz. 19.00 a w tym tygodniu: 23 maja – kapliczka MB przy ul. Kopernika, 25 maja – figura MB w Kamionce – wsi,  27 maja -  figura MB w Lipowcu, 29 maja – figura MB w Marzęcicach i we wtorek 31 maja figura MB na trasie z Łąk do Nowego Dworu, na wzgórzu po lewej stronie,zaś codziennie w Pacółtowie, na ul. Słonecznej, na ul. Kasztanowej, w Lipowcu i w Łąkach Bratiańskich o godz. 19.00. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, z udziałem dorosłych i młodzieży na zakończenie adoracji o godz. 17.45.

• Zgodnie z dekretem wizytacyjnym Ks. Biskupa Józefa, ulegają zmianie godziny Mszy świętych niedzielnych w odstępach, co 1,5 godziny. Od dzisiaj (niedziela) układ Mszy świętych niedzielnych jest następujący: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Procesja Bożego Ciała ze względu na wypożyczoną orkiestrę z Kurzętnika odbędzie się w czwartek 26 maja po Mszy świętej o godz. 13.00. Msze święte tego dnia w porządku niedzielnym. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, przystrojenie naszych domów, trasa prowadzi wg ustalonego zwyczaju. Procesje w Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45, wyjątkiem będzie niedziela 29 maja, kiedy procesję odprawimy po Mszy świętej o godz. 11.30. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia proporców. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30.

• W poniedziałek 23 maja o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta ku czci św. Ojca Pio.

• We wszystkie niedziele czerwca o godz. 16.00 będą odbywały się koncerty w ramach festiwalu Tomaszowego pod dyrekcją Tomasza Glanca. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

• Ks. Jakub zaprasza wszystkich młodych na Pola Lednickie w sobotę 4 czerwca, wyjazd o godz. 5.00, koszt 50 zł.

• Do końca tygodnia, to jest do niedzieli 29 maja można się jeszcze zapisywać na wakacyjną pielgrzymkę na Litwę. Informujemy również, że w wypadku nie uzbierania do tego czasu wystarczającej ilości chętnych, pielgrzymka zostanie odwołana.

• Brodnickie Centrum Caritas informuje o naborze młodzieży szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych do bursy szkolnej. Bursa oferuje możliwość zamieszkania, wyżywienia oraz szeroki program zajęć wychowawczych. Wniosek wraz z odpowiednimi załącznikami dostępny jest w bursie, w Brodnicy, ul. Gajdy 3 lub na stronie internetowej www.caritasbrodnica.diecezja.torun.pl.

• Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku zaprasza wszystkich parafian do odwiedzenia trzeciej edycji targów kulinarno - turystycznych „Smaki Wakacji”, które odbędą się dzisiaj w niedzielę  w godz. od 11 do 16 w budynku szkoły przy ul Grunwaldzkiej 49. Podczas imprezy będzie można znaleźć propozycje na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek w urokliwych zakątkach naszego regionu w połączeniu z bogatą ofertą kulinarną.

• Msza święta w intencji zmarłych pracowników Urzędu Miejskiego w NML oraz o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę MB Łąkowskiej dla byłych i obecnych pracowników Urzędu odbędzie się w czwartek 26 maja o godz. 13.00 natomiast Msza święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę MB Łąkowskiej dla modlących się przy figurze MB, przy ul. Wojska Polskiego 17 odbędzie się we wtorek 24 maja o godz. 18.00.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Barbary Kotewicz rodzinie, panu dr Wysokińskiemu, pani dr Paśko, pani Dorocie Marchlewskiej, sąsiadom, znajomym, przyjaciołom składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły: „Zrozumieć Prymasa Tysiąclecia” oraz „Eucharystia – przedsionek nieba”. Na bocznych ołtarzach za dobrowolną ofiarą nowy numer miesięcznika kulturalnego „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

w niedziele:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00