OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła

(25.09.2016 r.)

• W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie sw. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, Msza wotywna do Matki Bożej o godz. 8.00. Również w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, natomiast o godz. 16.00 w salce parafialnej odbędzie się nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

• W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Serdecznie zachęcamy do żarliwej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii dla dorosłych od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45, podobnie w sobotę, zaś w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Różaniec na ulicy Narutowicza u p. Cichackich i Karbowskich codziennie o godz. 17.00, natomiast na ulicy Kasztanowej codziennie o godz. 18.00.

• We wtorek 27 września po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców, których dzieci przystąpią w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w niedzielę 2 października na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom komunijnym różańce.

• Podobnie jak w poprzednich latach, nasza parafia włącza się w ogólnoświatową modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Odbędzie się ona w środę 28 września o godz. 15.00. Będziemy się modlić w trzech miejscach: przy Warsztatach Terapii Zajęciowej, przy figurze św. Tomasza oraz na Rynku naszego miasta. Zachęcamy do ochoczego udziału w tym wydarzeniu.

• W dalszym ciągu można się zapisywać na wyjazd do Częstochowy na Wielką Pokutę za grzechy popełnione w Polsce. Wyjazd 15 października o godz. 4.30 z parkingu parafialnego przy ul. Działyńskich. Koszt to 80zł, zapisy w biurze parafialnym.

• Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku zapraszają na XVII edycję wystawy żywieniowo-rolniczej Zielono mi, pod hasłem: „Nie bądź burakiem! Żyj zdrowo i ze smakiem. Wystawa odbędzie się 2 października od godz. 11.00 w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku.

• Pani Teresa Napiórkowska pragnie podziękować Opatrzności Bożej oraz Matce Bożej Łąkowskiej za szczęśliwy przeszczep komórek szpiku. Szczególne podziękowanie kieruje do wszystkich ludzi dobrej woli, kapłanów, uczniów, nauczycieli i dyrektorów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, za wsparcie, modlitwę, pomoc finansową, a także przyjmowanie Komunii Świętej w jej intencji. Pani Teresa uprasza dla wszystkich obfitości Bożego błogosławieństwa.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie ś.p. Urszuli Wardowskiej; rodzinie, sąsiadom, koleżankom, znajomym, pielęgniarkom środowiskowym, składa córka z synem z rodzinami  załączając ofiarę na rzecz kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie ś.p. Stefanii Haska: rodzinie, sąsiadom, znajomym, pani dr Jolancie Szulc, pani dr Mirosławie Paśko, paniom pielęgniarkom Dorocie Marchlewskiej i Marioli Trzcińskiej za troskliwą opiekę w trakcie choroby, a także pani dr Aleksandrze Dembowskiej-Niścigorskiej za wieloletnią opiekę medyczną składa rodzina załączając ofiarę na rzecz kościoła.

• Od poniedziałku można składać do garażu przy plebanii płody rolne, które przekażemy dla Seminarium Duchownego w Toruniu i pomoc ubogim. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone zbliżającej się wizycie Papieża Franciszka na Kaukazie oraz zaproszenie na Wielką Pokutę na Jasnej Górze. Na bocznych ołtarzach można nabyć za dobrowolną ofiarę czasopismo „Chrystus i Ty” poświęcony żołnierzom wyklętym oraz bł. ks. Władysławowi Bukowińskiemu, apostołowi Kazachstanu.

w niedziele:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00