OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XIII Niedziela Zwykła

(26.06.2016 r.)

• W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji, uroczystość, we wtorek Św. Ireneusza, Męczennika, wspomnienie, w środę Świętych Apostołów Piotra i Pawła, uroczystość, tego dnia za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz po odmówieniu Wierzę można uzyskać odpust zupełny. Msze święte tego dnia także o godz. 10 i 17.

• W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Msze święte wotywne o godz. 8.00. Spowiedź pierwszo piątkowa dzieci i młodzieży o godz. 17.00. W sobotę od godz. 9.00 chorych z posługą sakramentalną odwiedzą ks. Jakub i ks. Andrzej. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00 w salce parafialnej.

• We wszystkie niedziele czerwca o godz. 16.00 w naszej Bazylice odbywają się koncerty w ramach festiwalu Tomaszowego pod dyrekcją Tomasza Glanca. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Czwarty koncert dzisiaj w niedzielę o godz. 16.00. Wystąpią:  Sylwia Strugińska – sopran i Robert Grudzień – organy.

• Obrazy MB Częstochowskiej wyruszyły na kolejne ulice naszej parafii: jeden na ul. 1000 – lecia, później ulice Sadowa i Chrobrego a drugi na ul. Grunwaldzką, później ulice Warneńczyka, Jagiełły i Mszanowską. Zachęcamy do przyjmowania obrazów nawet mimo pracy czy innych obowiązków, gdyż po ich wypełnieniu zawsze możemy podjąć odpowiedni czas na modlitwę i czuwanie. Niech to będzie też wyrazem naszej wiary i umiłowania Matki Najświętszej, którą przecież tak czcimy w naszej parafii i w naszej Ojczyźnie.

• Ogólnopolska pielgrzymka z Kętrzyna do Ostrej Bramy odbywa się i można dołączyć w dniach od 26 czerwca do 5 lipca. Szczegóły pielgrzymki znajdują się stronie internetowej Witaj pielgrzymie.pl. Z naszej parafii wraz z ks. Jackiem pielgrzymuje 5 osób.

• W dniu Odpustu Tomaszowego wprowadzimy do kultu w naszej Bazylice relikwie Bł. Zbigniewa w dzień naszego Patrona Miasta Św. Tomasza Ap. 3 lipca o godz. 11-tej. Wyjątkowo przed uroczystościami rozpoczęcie odpustu przy ołtarzu św. Tomasza w Bazylice, które poprowadzi ks. bp Andrzej Suski. Zwracamy uwagę na zmianę godziny sumy odpustowej ze względu na uroczystości Magdaleny Mortęskiej w Lubawie.

• Zapraszamy wszystkich parafian na pielgrzymkę do sanktuarium w Lipach, która rozpocznie się 1 lipca Mszą świętą o godz. 6.30, po której nastąpi wymarsz na trasę pielgrzymki.

• Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny serdecznie zaprasza na rekolekcje Ojca Bill’a, które poprowadzi ojciec Biju (czyt. Bidżu), misjonarz ze Zgromadzenia Św. Wincentego a Paulo w Indiach. Rekolekcje odbędą się w Kazimierzu Biskupim k. Konina w dniach od 3 do 8 lipca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.ojciecbill.pl

• Bractwo rycerskie XXVI Chorągwi Zamku Bratian i Nowego Miasta zaprasza na X Marsz na Grunwald 2016. Marsz rozpoczyna się 8 lipca w Bazylice Św. Tomasza Apostoła  w NML inscenizacją pasowania na rycerza. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń.

• Agencja Pracy Manpower poszukuje pracowników do Kurzętnika. Oferuje umowę o pracę, atrakcyjne zarobki, wolne weekendy. Możliwość obejrzenia stanowisk pracy przed zatrudnieniem. Szczegóły pod numerem umieszczonym w gablocie ogłoszeń i na naszej stronie internetowej (tel. 696 077 710).

• Msza święta dziękczynna za nawiedzenie obrazu MB Częstochowskiej z prośbą o dalsze łaski i opiekę dla mieszkańców z ul. Mickiewicza odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godz. 8.00.

• Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. o 65 rocznicy sakramentu kapłaństwa Benedykta XVI oraz „Brewiarz modlitwa dla każdego”.

w niedziele:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00