OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XVII Niedziela Zwykła

(24.07.2016 r.)

• W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek św. Jakuba Apostoła, święto, we wtorek Śśw. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny ( dzień modlitw za naszych dziadków i babcie) wspomnienie, w piątek św. Marty, wspomnienie.

• Przypominamy, że do końca lipca można się jeszcze zapisywać na rekolekcje z Ewangelią wg św. Marka, które rozpoczniemy w niedzielę 7 sierpnia o godz. 17.00 w naszej Bazylice. Szczegółowe informacje na naszej parafialnej stronie internetowej.

• Wydział Teologiczny w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe w zakresie teologii. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej wydziału.

• Serdecznie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 2 do 12 sierpnia. Zapisy w biurze parafialnym.

• Pielgrzymka Róż Różańcowych na 44 spotkanie Róż do Lisewa odbędzie się 6 sierpnia br. o godz. 7.30. Zachęcamy do pielgrzymowania także sympatyków i wszystkich, którzy chcieliby podjąć modlitwę różańcową. Będzie to ostatnie spotkanie organizowane prze ks. prał. dr Gerarda Gromowskiego, który w najbliższym czasie odchodzi na zasłużoną emeryturę. Niech ta pielgrzymka będzie również naszym wyrazem wdzięczności za wieloletnią posługę ks. Gerarda dla Rodziny Różańcowej naszej diecezji.

• Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim rodzinom naszej parafii, które otworzyły swoje domy i serca dla młodych Gabończyków przygotowujących się obecnie w naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

• Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Kurzętniku informuje, że do 15 sierpnia br. trwa rekrutacja na kurs zawodowy spawania blach i rur spoinami pachwinowymi. Kurs przeznaczony jest dla osób w wieku 18 – 24 lat nieuczących się i nie pracujących. Szczegóły kursu znajdują w gablocie ogłoszeń.

• 1 sierpnia swoje święto obchodzi nasza Policja. Będziemy modlili się w ich intencjach do Św. Michała Archanioła podczas Mszy świętej o godz. 9.00. Razem z Komendantem i Kapelanem Policji zapraszamy na tegoroczne uroczystości w naszej Bazylice, a po Mszy świętej w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Mariany Pacholczyk rodzinie, sąsiadom, delegacjom składa córka z Rodziną załączając ofiarę     na rzecz naszego kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Ryszarda Konopackiego rodzinie, sąsiadom, pani dr Mirosławie Paśko, pielęgniarkom: Dorocie Marchlewskiej i Justynie Kalinowskiej składa Rodzina zmarłego załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone XXXI Światowym Dniom Młodzieży z papieżem Franciszkiem.

w niedziele:
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00