OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

(24.05.2015 r.)

• W tym tygodniu obchodzić będziemy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, święto, we wtorek św. Filipa Nereusza, prezbitera, wspomnienie, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, wspomnienie, w przyszłą niedzielę Trójcy Najświętszej i zakończenie czasu Komunii i Spowiedzi świętej  wielkanocnej.

• Nabożeństwa majowe w Bazylice od poniedziałku do piątku  o godz. 17.00 z udziałem dzieci oraz codziennie o godz. 17.45 na zakończenie adoracji. Nabożeństwa majowe również przy figurach MB na terenie naszej parafii w dni nieparzyste o godz. 19.00 – w poniedziałek 25 maja - figura MB u p. Karbowskich-Cichackich przy ul. Narutowicza, w środę 27 maja – figura MB w Lipowcu, w piątek 31 maja – figura MB na trasie z Łąk do Nowego Dworu, na wzgórzu po lewej stronie. Nabożeństwa majowe także w Pacółtowie, Lipowcu, w Łąkach Bratiańskich (klasztor) i w NML, na ul. Słonecznej 35, na ul. Kasztanowej codziennie o godz. 19.00, a w Marzęcicach przy figurze MB o godz. 18.30

• Wyjątkowo 31 maja zakończenie nabożeństw majowych odprawimy o godz. 20.00, przybędzie bowiem do nas 30 osobowa pielgrzymka z Litwy, która wędruje do Santiago de Compostella. Zwyczajem jasnogórskim prosimy o przyjęcie pielgrzymów i odebranie ich z kościoła do swoich domów na nocleg po nabożeństwie.

• Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku zaprasza wszystkich parafian na drugą edycję targów kulinarno-turystycznych „Smaki wakacji”, które odbędą się dzisiaj w godzinach od 11 do 16 w budynku szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 49.

• Serdecznie zapraszamy młodzież na pielgrzymkę na pola lednickie, która odbędzie się 6 czerwca. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu parafialnego. Koszt 50 zł. Zapisy u ks. Jakuba.

• Nasza parafia wraz z biurem Radia Maryja organizuje pielgrzymkę Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 30 maja. Wyjazd spod „Zajazdu” o godz. 7.00. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym, w biurze Radia Maryja lub bezpośrednio u ks. Jacka.

• Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza najmłodszych z parafii na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się  30 maja na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Tradycyjnie na 20 tys. dzieci czeka 300 nieodpłatnych atrakcji. Partner strategiczny „Biedronka” ufundował ponad 17 tys. paczuszek z łakociami. Wolontariusze będą rozdawać dziesiątki tysięcy prezentów. Z naszej parafii na to świętowanie wyjeżdżają „Wincentówka” oraz Szkolne Koło Caritas.

• MCK oraz ZS Podstawowej i Muzycznej w NML zapraszają wszystkie mamy z okazji ich święta na koncert pt. „Śpiewają Mamom Anioły”, które odbędzie się w naszej Bazylice 29 maja o godz. 16.00.

• Misjonarze Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim k. Konina zapraszają w dniach od 28 czerwca do 3 lipca na rekolekcje Ojca Bill’a, które poprowadzi ojciec Biju (czyt. Bidżu). Bliższe informacje znajdują się w gablocie ogłoszeń.

• Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków oraz wszystkich chętnych na Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 6 czerwca w godzinach od 10 do 16 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Program modlitw podany jest na plakacie.

• Bezpośrednie spotkania młodzieży przed sakramentem bierzmowania będą miały miejsce: 26, 28 maja po wieczornej Mszy świętej, 30 maja w sobotę – spowiedź święta przed przyjęciem sakramentu o godz. 10.00, 31 maja w niedzielę – Msza święta o godz. 18.00 i spotkanie po mszy.

• Spotkanie ministrantów, lektorów i młodzieży w sprawie wyjazdu wakacyjnego na Podlasie, Suwalszczyznę i Litwę odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy świętej.

• Zarząd Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej zaprasza wszystkich rolników – płatników podatku rolnego do wzięcia udziału w wyborach do organów Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej, które odbędą się 31 maja w godz. od 8 do 18 w MCK w NML dla miasta i w GCK w Mszanowie dla gminy wiejskiej.

• Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że 15 czerwca upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioski można składać pocztą, za pośrednictwem internetu lub osobiście w biurach powiatowych Agencji.

• W niedzielę 31 maja w Iławie odbędzie się Chrześcijański Dzień Animacji Rodzin. Rozpocznie się o godz. 15 Marszem dla życia i rodziny. Szczegółowy program animacji znajduje się w gablocie ogłoszeń.

• Msza święta dziękczynno-błagalna za nawiedzenie obrazu Pani Jasnogórskiej od mieszkańców z ul. Wiązowej odbędzie się w środę 27 maja o godz. 18.00, Msza święta za śp. Agnieszkę Trzcińską od Emerytów Powszechnej Spółdzielni Spożywców odbędzie się w niedzielę 31 maja o godz. 18.00, a za śp. Krystynę z domu Głąbińską i zmarłych z rocznika 1953 odbędzie się w niedzielę 31 maja o godz. 11.00.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Renarda Jabłońskiego rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom, znajomym, delegacjom składa Żona Irena, Córka z mężem i wnuczka załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Podziękowania z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa Księdzu Proboszczowi, Księdzu Michałowi, rodzinie, przyjaciołom, delegacjom za modlitwę, życzenia i kwiaty składają Magdalena i Marek Kowalewscy załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” przeczytamy artykuły poświęcone tematyce Zesłania Ducha Świętego „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Na ołtarzach bocznych nowy numer miesięcznika kulturalnego „Wiara, Patriotyzm i Sztuka” poświęcony m.in. 95 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00