Get Adobe Flash player

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVII Niedziela Zwykła

(04.10.2015 r.)

 

 • W tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu, święto, w diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu – odpust Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie, w piątek Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, wspomnienie. Za tydzień w niedzielę 11 października XIV Dzień Papieski i zbiórka do puszek na papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj (niedziela) po wieczornej Mszy świętej Różaniec Łąkowski z katechezą dla dorosłych.

 • W czwartek 1 października rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Różańcowi Świętemu. W objawieniach maryjnych możemy usłyszeć wezwanie Matki Najświętszej „Odmawiajcie różaniec”. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych. Różaniec z udziałem dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, z udziałem młodzieży i dorosłych codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45, w soboty i niedziele o godz. 17.30. Modlitwa różańcowa także przy figurach MB: w Pacółtowie o godz. 17.00, na ul. Kasztanowej o godz. 18.00. Jeżeli nie możemy być obecni w kościele czy przy figurach na terenie naszej parafii, odmawiajmy różaniec w naszych domach, na zakończenie każdego dnia. Ta modlitwa do MB odmawiana wspólnie wyprasza nam u Boga wiele łask, przede wszystkim umacnia w wierze  modlące się rodziny.

 • W przyszłą niedzielę 11 października po Mszy świętej o godz. 11.00 uczniowie SP nr 1 im. Jana Pawła II przedstawią montaż słowno – muzyczny „Jan Paweł II – patron rodziny”.

 • W Przychodni Lekarskiej Eskulap przy ul. Grunwaldzkiej 3A we wtorek 6 października od godz. 13.00 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG nerek, płuc oraz echo serca. Badania są wykonywane na nowym aparacie USG Doppler Color. Cena jednego badania wynosi 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

 • Powiatowy Urząd Pracy w NML informuje, że w dniach od 1 do 31 października na terenie powiatu odbędzie się kampania społeczna pod hasłem: „STOP PRACY NA CZARNO” mającej na celu uświadomienie mieszkańcom powiatu, jakie mają prawa w pracy, a przedsiębiorcom uświadomienie, co im grozi, jeśli zatrudniają pracowników na „czarno”, czyli bez żadnej umowy o pracę. Szczegóły kampanii, jak i dyżury prawników w powiecie i w gminach są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

 • W najbliższą niedzielę 11 października na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

 • W kaplicy Działyńskich nieopodal relikwii Ojca Pio została umieszczona skrzynka, do której można składać intencje, w których będzie się modliła na swoich spotkaniach Wspólnota Ojca Pio.

 • Podziękowanie za udział w uroczystości zaślubin, za życzenia i kwiaty rodzinie, ks. Jakubowi, służbie liturgicznej ołtarza, wszystkim uczestnikom ceremonii ślubnej składa Młoda Para Joanna Lewandowska i Krzysztof Kasprowiak załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Podziękowanie za udział w uroczystości zaślubin rodzinie, przyjaciołom, znajomym, sąsiadom składają Nowożeńcy Arleta i Adam Krzaczyńscy załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Hildegardy Lewandowskiej rodzinie, pani dr Paśko, pani Dorocie Marchlewskiej, delegacjom, wszystkim uczestnikom pogrzebu oraz Jolancie i Elżbiecie, które pomagały w ostatnim pożegnaniu składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Edyty Chełkowskiej rodzinie, delegacjom, przyjaciołom, sąsiadom, znajomym składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Haliny Dubickiej rodzinie, kapłanom, znajomym, sąsiadom, delegacjom, pani dr Mirosławie Paśko, pani Krystynie Zadura za opiekę podczas choroby składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Teresy Rzemińskiej rodzinie, Księdzu Proboszczowi, sąsiadom, znajomym, delegacjom składają Córki z rodzinami załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Sławomira Sadowskiego rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, delegacjom składają Córki z babcią załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

 • Zachęcamy do lektury najnowszego numeru tygodnika „Niedziela”, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone zbliżającemu się Synodowi o rodzinie i papieskiej pielgrzymce na Kubę i do USA. Pod chórem do nabycia nasza gazetka „Łąkowska Pani” traktująca o nowym lokalu dla naszej parafialnej biblioteki, a także o peregrynacji relikwii Św. Jana Pawła II i poświęceniu kaplicy szpitalnej naszemu Wielkiemu Rodakowi. Na ołtarzach bocznych nowy numer miesięcznika „Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, a w nim artykuły: „Zamiast wielkich zysków – gigantyczne straty” oraz „Pewne siły próbują usuwać chrześcijan na margines”. 

Msze święte

w niedziele: 
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00

w święta: 
6.30, 8.00, 10.00, 17.00, i 18.00

w dni powszednie:
6.30, 8.00 i 18.00

 

Ksiądz dyżurujący:

tel: 537 086 690

Adres:

ul. Kościelna 10
13-300 Nowe Miasto Lubawskie

woj. warmińsko-mazurskie

228126
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
W sumie
125
127
1449
224768
2122
8665
228126

Your IP: 107.20.34.173
Server Time: 2015-10-10 15:59:42