OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

(12.04.2015 r.)

• Dzisiaj w Pierwszą Niedzielę po Wielkanocy obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Ustanowił je Jan Paweł II dnia 30 kwietnia 2000 r., podczas Mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Niech ta niedziela będzie dla nas w pełni spotkaniem z Bożym miłosierdziem jako darem Chrystusa Zmartwychwstałego. O godz. 15.00 uroczysta koronka do Bożego miłosierdzia z rozważaniami „Dzienniczka” siostry Faustyny Kowalskiej.

• Dzieci przez czas Wielkiego Postu zbierały ofiary do skarbonek na cele charytatywne. Skarbonki  można składać na stoliku przed ołtarzem. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Ksiądz Dyrektor brodnickiej Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i dobroczyńcom za okazywaną życzliwość i pomoc. Wszystkie akcje Caritas diecezjalnej i rejonowej opisuje nasza gazetka „Świadectwo”, którą odbieramy za darmo od ministrantów. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać.

• Kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych dzisiaj w niedzielę 12 kwietnia o godz. 16.00 w salce parafialnej.

• W sobotę 18 kwietnia próby do Pierwszej Komunii Świętej, o 9.00 dla dzieci ze SP nr 1, a o 10.30 dla SP nr 2. Obecność obowiązkowa.

• Powiatowy Urząd Pracy w NML wraz z Ochotniczym Hufcem Pracy informuje, iż 13 kwietnia w godz. od 10 do 15,  w budynku Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida odbędą się Targi Pracy i Edukacji. Podczas targów swoją ofertę będą przedstawiać pracodawcy, instytucje szkoleniowe oraz uczelnie wyższe. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane poszukiwaniem zatrudnienia lub uzyskaniem kwalifikacji zawodowych.

• Dzisiaj (w niedzielę) po wieczornej Mszy świętej wznawiamy peregrynację Ikony Jasnogórskiej. Pierwszy obraz będzie peregrynował od ul. Kasztanowej 39 (Dom Nauczyciela), prosimy o odebranie obrazu państwo Deredas, później cała ul. Kasztanowa, Broniewskiego, Akacjowa, Sosnowa i okoliczne ulice. Drugi obraz będzie peregrynował od ul. Lipowej, prosimy o odebranie obrazu państwo Golder, później pozostała część działek.

• Msza święta za śp. Antoniego Godlewskiego od sąsiadów z ulicy Tysiąclecia 31 odbędzie się w poniedziałek 13 kwietnia o godz. 18.00, natomiast Msza święta za ++ zmarłych pracowników Urzędu Gminy w NML odbędzie się w sobotę 18 kwietnia o godz. 18.00.

• W sobotę 18 kwietnia w Zajeździe n/Drwęcą o godz. 13.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Kajetanem Rajskim – publicystą i pisarzem zajmującym się tematyką historyczną i chrześcijańską. Autor książki „Wilczęta – rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych” cz.2.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Agnieszki Trzcińskiej rodzinie, o. Markowi, ks. Michałowi, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym, delegacjom składa Rodzina zmarłej załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• Podziękowanie za udział w pogrzebie śp. Józefa Olszewskiego rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, znajomym, delegacjom, kapłanowi, paniom pielęgniarkom Ani i Grażynie składa Rodzina zmarłego załączając ofiarę na rzecz naszego kościoła.

• W najnowszym numerze tygodnika „Niedziela” przeczytamy artykuły związane ze Świętem Miłosierdzia Bożego: „Nadzieja świata, ocalenie człowieka” oraz „Miłosierdzie jako karetka dla umierającego”.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00