OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

VI Niedziela Wielkanocna

(01.05.2016 r.)

• W dzisiejszą niedzielę  i 3-maja I- Komunia Św. w naszej wspólnocie o godz. 11-tej a Biały Tydzień rozpoczniemy 4-maja o godz. 17-tej. Ponieważ Wniebowstąpienie przypada w przyszłą niedzielę z ostatnią procesją wielkanocną o godz. 11-tej, to  Dni Krzyżowe o urodzaje odprawimy  2  i 4 maja o godz. 8-ej. W Uroczystość Królowej Polski 3 maja Msze święte w porządku niedzielnym,  Msza Św. za Ojczyznę o godz. 18-tej natomiast Narodowy Dzień Zwycięstwa rozpoczniemy Mszą Św. o godz.12.3o. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 7 maja od godz. 9.00.

• Wszyscy rozpoznajemy w naszym kościele dziedzictwo franciszkańskie z Łąk Bratiańskich.  Chcemy również w naszym pokoleniu uzasadnić to dziedzictwo w kulcie Relikwii Bł. Zbigniewa, franciszkanina, męczennika w Peru. Ojciec Św. Franciszek beatyfikował  Go z Bł. Michałem i Alessandrem 5.XII.2015r. Poprosiliśmy o relikwie Bl. Zbigniewa dla kultu w naszym kościele, ale i czci, którą chcemy wyrazić wobec tego imienia, które dotąd nie miało swojego Patrona. Będziemy podczas majówek modlić się i rozważać życie i męczeństwo Bł. Zbigniewa oraz błogosławić Jego Relikwią! Przy figurkach spotykamy się  w dni nieparzyste o godz. 19.00 a w tym tygodniu : 1 maja – kapliczka Matki Bożej u P. Kuca( ul. Kamionki), 3 -maja -  Łąki Bratiańskie (teren poklasztorny), 5 maja -  figura Matki Bożej Różańcowej za klasztorem w Łąkach i 7 maja - figura MB u P. Kamińskich (ul Kasztanowa), zaś codziennie w Pacółtowie, na ul. Słonecznej, na ul. Kasztanowej i w Lipowcu o godz. 19.00.

• Ks. Michał zaprasza na wakacyjną pielgrzymkę autokarową na Litwę w terminie od 17 do 21 lipca. W programie m.in. zwiedzanie Wilna, Msza święta w Ostrej Bramie, miejsca związane ze św. Siostrą Faustyną, Kowno, Troki, Szydłów i Szawle, a także nasza podlaska Sokółka, miejsce cudu eucharystycznego. Szczegółowy program umieszczony jest na naszej stronie internetowej. Koszt pielgrzymki to 960zł i 15 euro. Zapisy w biurze parafialnym lub bezpośrednio u ks. Michała z wpłatą zaliczki 100zł.

• Ośrodek Szkolenia Zawodowego OHP w Kurzętniku informuje iż Ochotnicze Hufce pracy rozpoczęły realizację projektu „Obudź  swój potencjał” w ramach „Gwarancji dla młodzieży”. Działania adresowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku 18 – 24 lat biernych zawodowo lub bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, nieuczących się i niekształcących. Szczegóły projektu są umieszczone w gablocie ogłoszeń.

• Wyjazd na pielgrzymkę i Uroczystość poświęcenia kościoła Votum dla Jana Pawła II w Toruniu 18 maja br. o godz.  8-ej, nie zaś jak podano w gazetce o 6,3o, którą dzisiaj rozprowadzamy. Zapisujemy się w biurze parafialnym i biurze RM (koszt wynosi 35zł.)

• Msza święta za śp. wychowawczynię Romualdę Witkowską, uczniów Jadwigę Kozłowską, Waldemara Oelberg, Bronisława Patalon od uczniów klasy VIII rocznika 1953 odbędzie się 5 maja o godz. 17.00. Msza święta za ++ zmarłych mieszkańców z ul. Tysiąclecia, bloku 23 odbędzie się w niedzielę 8 maja o godz. 9.45.

• Burmistrz NML wraz z Przewodniczącym Miejskiej Rady Seniorów zachęca wszystkich mieszkańców powyżej 60 roku życia oraz osoby samotne i przewlekle chore z terenu miasta, do uczestnictwa w organizowanej przez Urząd Miejski akcji społecznej pt. „Koperta życia”, która ma spełniać rolę informacyjną w razie wypadku lub nagłej choroby. Szczegóły akcji znajdują się na  miejskich tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

• Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza, że 16 maja upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

• Zachęcamy do zakupu nowego numeru tygodnika Niedziela, w którym przeczytamy m.in. artykuły poświęcone uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz Jasnogórskim Ślubom Narodu Polskiego. Do nabycia również miesięcznik rodzin katolickich „Nasza Arka” poświęcony św. Stanisławowi Papczyńskiemu. Pod chórem nasza gazetka parafialna „Łąkowska Pani” z programem nabożeństw majowych.

• Na ołtarzach bocznych wyłożyliśmy bezpłatne gazetki ewangelizacyjne „Dobre nowiny”, które prosimy zabierać do swoich domów.

w niedziele:
7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30 i 18.00