Dzień Dziecka Utraconego

15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Otaczajmy rodziców, którzy doświadczyli tej ogromnej straty, naszą modlitwą i troską.

Tego dnia Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej zaprasza  na godz. 7.30 do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu. Zostanie tam odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych. Po niej w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r.

Natomiast Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej zaprasza do Chełmna do parafii pw. św. Józefa (księża pallotyni). O godz. 17.30 zostanie odmówiony Różaniec, a o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka. Po Eucharystii będzie mozliwość wysłuchania świadectwa małżonków, jak również obejrzenia wystawy „Jan Paweł II w obronie życia człowieka”.