Niedziela Miłosierdzia Bożego

W Drugą Niedzielę Wielkanocy, oprócz radosnego świętowania zmartwychwstania Chrystusa, Kościół obchodzi święto Miłosierdzia Bożego. Sam Pan Jezus objawiając się św. siostrze Faustynie zapragnął, aby czczono Jego miłosierną miłość właśnie w tym dniu, dniu tak bliskim najważniejszych świąt w roku liturgicznym.

Dziś, o godzinie 1500, członkowie wspólnoty modlitewnej św. Ojca Pio rozpoczęli modlitwę przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem. Szczytem spotkania modlitewnego było zaśpiewanie koronki do Miłosierdzia Bożego. To właśnie tę modlitwę podyktował siostrze Faustynie sam Pan Jezus obiecując, że odmawiającym ją właśnie w tym dniu, wszystkim wyzbytym grzechów po spowiedzi, niebędącym w przywiązaniu do grzechów i czczącym Jego miłosierdzie – Pan udzieli odpustu. Modlitwę zakończono błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a po spotkaniu księża posługiwali jeszcze w konfesjonałach.

Miłosierdzie Boże, które zostało nam objawione w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa, które otwiera nam drogę do zbawienia, niech stale nas ogarnia przez sakrament Pokuty i Pojednania!